Twitter CEO’sundan tutarsız cevap: Elon Musk, firmanın yeni patronu mu?

15.04.2022
Twitter CEO’sundan tutarsız cevap: Elon Musk, firmanın yeni patronu mu?


Elon Musk ve Twitter’ın kargaşa ve bunalımlı ortaklık sürecinde sular durulmuyor. Daha ilkin de platform üstünden yazdıklarıyla pek oldukca alanda adından söz ettiren Musk, Twitter’a ortak olma girişimiyle gene değişik bir gündem yaratmıştı.

Amazon CEO’sundan Elon Musk ve Twitter açıklaması


Amazon CEO’sundan Elon Musk ve Twitter açıklaması

CNBC ile röportajı esnasında Amazon CEO’su Andy Jessy de Twitter ve Elon Musk hakkında gelen soruları yanıtladı.

Twitter CEO’su: “Musk’ın teklifinin kabul edilip edilmeyeceği neredeyse belirsiz”

Elon Musk’ın Twitter’ın belirli bir kısmına ortak olmasıyla süregelen süreç, bilinmeyenler eşliğinde devam ediyor. Son olarak platformun tamamı için 43 milyar dolarlık teklifini ileten Musk, beklemeye geçti. Öte taraftan görünen o ki teklif, Twitter yönetiminin aklında sual işaretlerine niçin oldu.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, son gelişmeler ve Elon Musk gündemiyle ilgili çalışanlarıyla bir toplantı düzenledi. 25 dakikalık sual ve cevap şeklinde geçen görüşmede Agrawal, yönetim kurulunun Musk’ın teklifine iyi mi ve ne zaman cevap vereceğine ilişkin bir soruda tutarsız ifadelere yer verdi.

Yönetim kurulu için sıkıntılı bir süreç olacağını belirten Twitter CEO’su, cevabı Twitter hissedarlarının çıkarlarına nazaran verileceğini belirtti. Birçok kişi, firmanın bu teklifi direkt geri çevirmesini bekliyordu. Yalnız Agrawal, teklif kabul edilip edilmeyeceğinin net bir cevabının olmadığını söylemiş oldu. Peşinden çalışanlara her türlü netice için hazırlıklı olmalarını söylemiş oldu.

Bir süre ilkin Twitter‘ın yüzde 9.2’lik hissesini satın alan başarı göstermiş iş insanı son olarak firmanın tamamına averaj 43 milyar dolar değerinde bir teklifle talip olmuştu. Elon Musk’ın yönetim kurulunda olma süreci de kargaşa ve bunalımlı geçmişti. Twitter yönetiminin Musk’a ne yönde cevap vereceği şimdiden merak mevzusu.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.