Twitter için durum güncellemesi özelliği geliyor

23.04.2022
Twitter için durum güncellemesi özelliği geliyor


Son zamanlarda bilhassa tweet düzenleme özelliğiyle gündemden düşmeyen Twitter, değişik bir güncelleme üstünde çalışmaya başladı. Feysbuk’un meşhur durum özelliği Twitter’a geliyor olabilir. Yalnız Twitter kullanıcıları, özelliği şimdiden münakaşaya başladı.

Popüler toplumsal medya platformu, aslına bakarsak senelerdir web sektöründe olan bir durum güncellemesi yeniliğini denetim etmeye başladı. “Vibe” kod adına haiz bu özellik, Twitter’dan iyi mi hissetiğinizi paylaşmanızı sağlayacak.

Twitter’ın düzenleme özelliğinden bir iyi bir kötü haber


Twitter’ın düzenleme özelliğinden bir iyi bir kötü haber

Twitter uygulaması için geliştirilen tweet düzenleme hususi durumunun müddetsiz çalışmayacağı ortaya çıktı. Bir saat ile sınırı olan olacak.

Twitter durum güncellemesi ile iyi mi hissettiğinizi paylaşın

Yeni bir sızıntı, Feysbuk’un meşhur durum hususi durumunun Twitter’a da geleceğini ortaya koyuyor. “Durum ayarla” özelliği, bir gönderiyle birlikte yada muhtemelen bağımsız bir paylaşım olarak günlük aktiviteleriniz hakkında data paylaşmanıza izin verecek.

Geliştirici Jane Manchun Wong tarafınca fark edilen yeni Twitter Vibe özelliği, kullanıcılara durum ayarlama fırsatı sunuyor. Wong’un paylaşmış olduğu ekran görüntüsüne gore, tweet oluşturma bölümünün üstünde bir “Durum ayarla” kutucuğu olacak.

Durum ayarla” kutucuğunun açılır sıralamasında ise en azından şimdilik evvelinde ayarlanmış beş ifade yer ediniyor. Yalnız bunlar içinde “market alışverişi” ve “otoyolda sürüş” benzer halde oldukça demode olan durum belirtme ifadeleri yer ediniyor.

Wong’un paylaşmış olduğu ekran görüntüsü yalnızca yiyecek yeme, müzik dinleme ve alışveriş yapma benzer halde evvelinde ayarlanmış ifadeleri ortaya koydu. Kullananların durum güncellemesi yazma seçeneğine haiz olup olmadığı yada üçüncü taraf uygulamaların bağlanıp bağlanamayacağı (örneğin müzik için Spotify) nerede ise belirsizliğini koruyor.

Twitter geçmişte, kullanıcılar tarafınca beğenilmeyen birkaç özelliği denetim etti. Instagram Hikayelere benzeyen Fleets benzer halde bazı özellikler uzun soluklu olamadan rafa kaldırıldı. Twitter için durum hususi durumunun ise nerede ise denetim aşamasında bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

Peki siz Twitter durum güncellemesi özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.