Twitter, iOS kullanıcılarına hususi bir yenilik üstünde çalışıyor

07.01.2022
Twitter, iOS kullanıcılarına hususi bir yenilik üstünde çalışıyor


Dünyanın en popüler toplumsal medya platformlarından kabul edilen Twitter, yeni dönemde tüm platformlara getirmeye hazırlandığı özellikleri denetim etmeye devam ediyor. Kimi süre bir tek Android, kimi süre da iOS kullanıcılarına sunulan özelliklerden en yenisi Apple iOS kullanıcıları tarafınca denenmeye başlandı. Kullanıcılar, artık tweet’lere videoyla tepki verebilecekler.

TikTok, Twitter’ın özelliğini kopyalamayı planlıyor!


TikTok, Twitter’ın hususi durumunu kopyalamayı planlıyor!

TikTok, yeni bir özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Firmanın düşündüğü eklenti, Twitter’ın bir özelliğine oldukça benzemekte.

Twitter, Retweet butonuna ek bir özellik getiriyor

Geçtiğimiz Perşembe günü resmi destek sayfası vesilesiyle bir açıklama gösteren Twitter, , iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı grubu için yeni bir özellik başlattı. Bu yeni bilhassa artık birinin gönderisini retweet ederken, bununla birlikte kameranızı kullanarak videolu bir tepki ekleyebileceksiniz.

Twitter tarafınca tanıtımı meydana getirilen bu özellik yardımıyla, retweet butonuna tıkladıktan sonrasında üçüncü seçenek çıkacak ve ‘Tweet’i tepki ile alıntıla’ şeklinde bir ibare görülecek. Bu seçeneği seçtikten sonrasında kameranız açılacak ve retweet ettiğiniz gönderiye tepki vermek için kısa bir video kaydedilebilecek.

Orijinal tweet, videonun önünde yer alacak şekilde bir görselle sunulacak ve bu sayede etkileşim artırılmış olacak. Twitter, tepki videosunun maksimum uzunluğunun ne kadar olduğu hakkında herhangi bir detay vermemiş olsa da Twitter’a yüklenen maksimum süre sınırıyla aynı olması ümit ediliyor.

Tepkinizi çektikten sonrasında bu retweet, süre çizelgesindeki tüm takipçileriniz tarafınca görülebilir hale geliyor. Twitter, özelliğin belirli bir bölgedeki kullanıcılarla denetim edilip edilmediğini yada tamamımız için ne süre kullanıma sunulacağı mevzusunda herhangi bir informasyon paylaşmadı.

Peki sizler Twitter’a gelen bu yeni bilhassa ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.