Twitter, kripto para ile bağış kabul etmeye başladı!

24.02.2022
Twitter, kripto para ile bağış kabul etmeye başladı!


Diğeri toplumsal medya mecralarının kullanıcılarına platformda para kazanma şansı tanımasıyla birlikte Twitter da bu kervana katıldı. Bir süre ilkin “Tip Jar” (Bahşiş Kavanozu) hususi durumunu getirerek kullananların takipçilerinden bağış toplayabilmesine olanak tanıdı. Diğeri çeşitli girişimlerle de, Twitter fenomenlerine birçok fırsat verdi.

2021’in ortalarında tanıtılan ve geçtiğimiz Eylül ayında iOS kullanıcıları için gelen özellik, Kasım ayında Android kullanıcıları için de gelmişti. Şimdi ise Tip Jar için yeni bir ödeme imkanı geliyor. Artık popüler bir kripto para birimi ile sevdiğiniz Twitter içerik üreticisine bağış yapabileceksiniz. İşte ayrıntılar…

Twitter, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları propagandası yapan troll ordusunu çökertti


Twitter, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları propagandası icra eden troll ordusunu çökertti

Twitter, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları propagandası icra eden ve ABD’ye saldırı eden 3 binin üstünde hesap tespit etti ve ortadan kaldırdı.

Artık Twitter’da Ethereum ile bağış yapabilirsiniz

Twitter içerik üreticilerini sevindirecek özellik, resmi TwitterSupport hesabında paylaşılan bir tweet ile duyuruldu. Şirket, kullananların platform içinde yapmak istedikleri bağış için kullanacakları ödeme seçeneklerine daha ilkin mevcut olan PatreonPaypalBandCamp ve Venso‘nun yanında; Paga, Flutterwave, Paytm ve Ethereum‘un da eklendiğini deklare etti.

Yalnızca 18 yaşından büyük kullananların kullanabildiği bağış özelliği için Bitcoin ile ödeme yapma seçeneğinin gelme ihtimali, özellik Android cihazlar için vardığında de gündeme gelmişti. Kasım ayında yalnızca bir söylentiden ibaret olan özellik şimdi gerçekleşti ve Ethereum ve birkaç diğeri seçenek ile çeşitli ödeme imkanları sağlandı.

İleride diğeri popüler kripto para birimleriyle ödeme yapılıp yapılmayacağı ise neredeyse bilinmiyor. Ek olarak Twitter, diğeri birçok toplumsal platformun aksine bu bağışlarından bir komisyon eğitim etmediğini de daha ilkin belirtmişti. Twitter Bahşiş kavanozu sistemi ile ilgili diğeri bilgilere resmi destek sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sizler Twitter’a gelen yeni ödeme seçeneği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin bağış yaptığınız ya yakından takip ettiğiniz fenomenler var mı? Ethereum ile bağış yapar mıydınız? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.