Twitter, Mağazalar hususi durumunu denetim ediyor

10.03.2022
Twitter, Mağazalar hususi durumunu denetim ediyor


Toplumsal medya platformu Twitter, çağa ayak uydurmak ve rakiplerinin ardında kalmamak adına Mağazaları denetim etmeye başladı. Twitter Mağazalar özelliği yardımıyla e-dükkan açabilir ya da bu dükkanlardan alışveriş yapabiliriz. Şirket, Twitter Mağazalar’ı şu an yalnızca ABD‘de yaşayan iOS Beta kullanıcıları için denetim ediyor. Özelliğin kullanıma tam olarak ne süre açılacağı ise şimdilik belirsiz durumda. Yalnız kısa sürede kullanıma sunulması ümit ediliyor.

Toplumsal medya devi, ilk olarak 2015 senesinde Ürün ve Yer Koleksiyonları adıyla aynı işlevi sunan uygulamayı denetim etmişti. Fakat e-ticaretin o süre fazlaca ön planda olmamasından kaynaklı uygulamayı devam ettirememişti. Şu anda da e-ticaretin oldukça popüler olmasından dolayı uygulamayı devam ettirmesi düşünülüyor. Peki Twitter Mağazalar iyi mi çalışır ve iyi mi kullanılır? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Rusya uzay şefi ile NASA astronotu Twitter’da birbirine girdi!


Rusya uzay şefi ile NASA astronotu Twitter’da birbirine girdi!

Rusya uzay şefi ve NASA astronotu içinde büyük kavga yaşandı. İki isim, Twitter’da birbirine demediğini bırakmadı.

Twitter Mağazalar şimdilik parasız!

Twitter’ın paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde Twitter Mağazalar ile ilgili birçok data verildi. Bu gönderide kullanımın şimdilik parasız bulunduğunu duyurdu. Fakat kullananların şimdilik bir tek 50 tane sınırına ulaşan bir koleksiyon ekleyebileceklerini de belirtti.

Twitter’dan Mağazalar

Platformun yapmış olduğu açıklamada geçmişte denenmiş olan uygulamanın lüzumlu bulunduğunu ve kullananların aslına bakarsanız kendi aralarında bu mevzuyu tartışıyor paylaşımı da ek olarak dikkat çekti. Bu açıklamayla platformun denetim aşamasındaki hususi durumunun kullanıcılar tarafınca oldukça sık kullanılması ümit ediliyor.

Twitter Mağazalar Iyi mi Çalışır?

Ilk olarak Twitter’ın e-ticaret özelliği neredeyse denetim aşamasında bulunduğunu gene anımsamak gerekiyor. Bu yüzden özelliği bir tek uygulamayı güncellemiş ve ABD‘de yaşayan iPhone kullanıcı hesapları yapabilir.

twitter bot hesaplar

Twitter’da e-dükkan açan bir kullanıcının hesabına girdikten sonrasında tweetlerin üstünde “Mağazayı görüntüle” seçeneği yer alacak. Buraya tıklayarak ürünler içinde gezebilecek ve istediğiniz ürünü satın alabileceksiniz.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bu sefer e-ticaret mevzusunda başarıya ulaşmış olur mu? Düşüncelerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.