Twitter merkez binasındaki X kaldırıldı!

01.08.2023
Twitter merkez binasındaki X kaldırıldı!

[ad_1]

Dünyanın en popüler toplumsal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’a satıldı ve Musk, kısa sürede platformun adını X ile değiştirdi. Bunun üzerine şirket binasındaki Twitter tabelası da kaldırıldı ve yerine X yerleştirildi. Yalnız komşulardan gelen şikayetler üzerine kaldırıldı. İşte haberin ayrıntıları!

Twitter binasındaki X tabelası söküldü!

Twitter, Elon Musk’a satıldığından beri önemli değişimler geçirdi. Meşhur kişilere verilen mavi tikin ücretli hale gelmesinden, engelleme uygulanmasına kadar kullanıcıları deliye döndüren pek oldukca köktencilik karar alındı.

Twitter binasındaki X tabelası söküldü!

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda ise platform adının “her şey” anlamına gelen X ile değiştirileceğini deklare etti ve bu kısa süre ilkin uygulanmaya başladı. Web sitede ve mobil uygulamadaki logo güncellenmişken, uygulama mağazalarındaki isim de değişti.

Musk’tan ünlü rapçinin Twitter (X) hesabı için tartışmalı karar!

Musk’tan meşhur rapçinin Twitter (X) hesabı için tartışmalı karar!

Twitter, rapçi Kanye West’in hesabını tekrardan açtı. Hesap, geçtiğimiz aylarda nefret söylemiyle askıya alınmıştı.

Bununla beraber firmanın ana merkez binasındaki Twitter tabelası da kaldırıldı ve binanın tam tepesine X logosu yerleştirildi. Yalnız bu, komşular tarafınca pek hoş karşılanmadı. Zira bölge sakinleri, toplumsal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile tabelanın oldukca ışık saçtığını ve bundan dolayı gece uyumakta güçlük çektiklerini aktardı.

Komşuların San Francisco yerel yönetimine yapmış olduğu şikayetlerin arkasından şirket yönetimi, bölge sakinlerini deliye döndüren X tabelasını binanın tepesinden kaldırdı. Görüntüler internete düştüğünde ise tabelanın ayakta durması için kum torbaları ile desteklendiği görüldü.

Twitter binasındaki X tabelası söküldü!

Daha sonrasında ise bu tabela için herhangi bir onay alınmadığı ortaya çıktı. Bina Teftiş Departmanı Sözcüsü Patrick Hannan tarafınca aktarılanlara nazaran değiştirilen tabelanın binanın zamanı doğası ile uyumlu olup olmadığı için bir izin belgesi alınması gerekiyordu.

Bunun için teftiş amacıyla gelen yetkililerin ise denetim yapılmasına izin verilmedi bildirildi. Üstelik Elon Musk, X tabelasının geçici bir etkinlik için yerleştirildiğini söyleyerek yerel yönetime yalan da söylemişti.

Son yaşanmış olan gelişmelere nazaran Elon Musk’ın X sevdası, onun başına dert açacak şeklinde görünüyor. Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.