Twitter, Rusya medyasına bir darbe daha vurdu!

01.03.2022
Twitter, Rusya medyasına bir darbe daha vurdu!


Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın siber dünyadaki boyutu, minimum gerçek dünyadaki kadar yoğun geçiyor. ABD merkezli teknoloji şirketleri son birkaç günde Rusya’ya karşı pek oldukca önlem aldı. Küçük uyarılardan erişimin durdurulmasına kadar giden bu darbelere bir yenisi daha eklendi. Twitter, Rusya merkezli medya kuruluşlarına karşı caydırıcı bir önlem aldı. Ukrayna’ya ne kadar kripto para bağışı […]

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın siber dünyadaki boyutu, minimum gerçek dünyadaki kadar yoğun geçiyor. ABD merkezli teknoloji şirketleri son birkaç günde Rusya’ya karşı pek oldukca önlem aldı. Küçük uyarılardan erişimin durdurulmasına kadar giden bu darbelere bir yenisi daha eklendi. Twitter, Rusya merkezli medya kuruluşlarına karşı caydırıcı bir önlem aldı.

Ukrayna’ya ne kadar kripto para bağışı yapıldı?


Ukrayna’ya ne kadar kripto para bağışı yapılmış oldu?

Rusya’ya karşı yoğun bir savaşım veren Ukrayna’ya destek olmak isteyenler, yoğun bir kripto para bağışı gerçekleştiriyor.

Twitter, Rusya devlet medyasının gönderilerine uyarı ekledi

Daha ilkin Twitter’da gezinirken farkına varmış olabilirsiniz, Twitter bazı medya müesseselerinin paylaşımlarına uyarı ekliyor. Vatanımızda de bazı medya müesseselerinin paylaşımlarında fonlandıklarına dair küçük bildirimler görebiliyoruz. Twitter’ın bu kez attığı adım daha dikkat çekici. Rus devlet medyasının paylaşımlarında daha büyük bir uyarı beliriyor ve doğru bilgiye ulaşmakla ilgili bilgilendirici bir sayfaya bağlantı veriliyor.

Twitter, Rusya merkezli haber paylaşımlarında bu uyarıyı gösterecek

Twitter yetkilisi, paylaşmış olduğu gönderide örnek olarak RT adlı siteden bahsetmiş. İlerleyen haftalarda ise daha oldukca Rus Hükümeti destekli medyaya bu işaretin eklenmesi planlanıyor. Savaşın ruhsal tarafında iki ülke de birbirini yıpratmaya çalışıyor. Organik olarak abartılı rakamlar açıklanabiliyor, yanlış bilgiler paylaşılabiliyor ve savaşın seyri dahi değişebiliyor. Twitter şu anlık bu önlemi yalnız Rusya için almış. Ukrayna medyasına da bir kısıtlamanın gelip gelmeyeceğiyle ilgili açıklama yok.

Fakat Ukrayna’ya da asla yaptırım uygulanmıyor değil. Savaşın iki tarafınca da reklam yayınlamak yasaklanmıştı. İlerleyen günlerde ABD’li teknoloji şirketlerinin başka ne şeklinde yaptırımlar uygulayacağını birlikte göreceğiz.

Kaynak: shiftdelete.net
Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.