Twitter Spaces ses kayıt özelliği sonunda devreye girdi

14.01.2022
Twitter Spaces ses kayıt özelliği sonunda devreye girdi


Twitter Spaces, rakibi Clubhouse’un özelliği için sonunda düğmeye bastı. Sesli söyleşi odalarının yaşamımıza girmesini elde eden Clubhouse bu anlamda öncü bir uygulama. Twitter ise Spaces ile bu sesli söyleşi odaları trendine uyum elde etmiş oldu. Bu aşamada önemli başarı kazanan Twitter Spaces şimdi de çoğumuz için ses kayıt özelliği getiriyor.

Ünlü şarkı, YouTube’da 10 milyar izlenmeyi geçti!


Meşhur şarkı, YouTube’da 10 milyar izlenmeyi geçti!

Baby Shark Dance, bugün itibariyle YouTube platformunda 10 milyar izlenmeyi geçerek oldukça önemli bir dönüm noktasına imza attı.

Twitter Spaces Android ve İOS kullanıcıları için kayıt özelliği sundu

Clubhouse, rakibi Spaces’ten erken davrandı ve ses kayıt alma ve oynatma hususi durumunu Ekim ayında devreye aldı. Twitter Spaces ise kısa süre ilkin hem Android hem de iOS kullanıcıları için ses kayıt özelliği sundu. Aslına bakarsak şirket bir süredir Spaces sesli söyleşi odaları için kayıt alma hususi durumunu deniyor. Bugün ise artık tüm kullanıcılar bu özelliği kullanma olanağına haiz.

Twitter Spaces ses kayıt özelliği için ilk olarak sesli söyleşi odası oluşturmanız gerekiyor. Şu demek oluyor ki dinlediğiniz bir sesli söyleşi odasını kayıt altına alma imkanınız yok. Buna karşın içinde yer aldığınız sesli söyleşi odasında bir ses kaydı alınıyorsa sesli söyleşi odasının üst tarafında bir uyarı yer alacak.

Aslına bakarsak Twitter, sesli söyleşi odaları için ses kayıt hususi durumunu ilk olarak Ekim ayında doğrusu Clubhouse ile birlikte denemeye başladı. Clubhouse bu özelliği kısa sürede devreye aldı. Yalnız Twitter, şimdiye kadar denemeler hayata geçirmeye devam etti.

Twitter Spaces ses kayıt özelliği ile odayı açan kullanıcılar bu kayıtları otuz gün süresince tüm kullanıcılara açık bir halde paylaşma olanağına da haiz.

Clubhouse ise eski popülaritesini yitirmiş olsa da son olarak Linkedin‘de kendi sesli söyleşi odalarını kurmaya karar verdi. Twitter Spaces ise son aylarda popülaritesi artırmaya başladı. Bilhassa kayıt alma hususi durumunun ilk olarak içerik üreticileri için sunulması da bu anlamda önemli bir hamleydi. Toplumsal medya platformu daha ilkin de, söyleşi odaları üstünden bilet satarak da gelir elde etmenin de yolunu açtı.

Clubhouse ise ilk başta davetiye ile girilmesi ve yalnız iOS’a hususi olması ile iPhone kullanıcıları için eğer eğer olmazsa olmaz uygulamalar arasına girdi. Yalnız uygulamaya Twitter Spaces şeklinde çetin bir rakip gelmesi ve Android hamlesinin gecikmesi, eski popülaritesinin azalmasına niçin oldu. iPhone kullanıcıları içinde eski çekiciliği kalmayan uygulama buna rağmen halen önemli toplumsal medya uygulamaları içinde.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir