Twitter, TikTok’un kopyası olacak! İşte yeni tasarım

01.10.2022
Twitter, TikTok’un kopyası olacak! İşte yeni tasarım


Popüler kısa video platformu TikTok, rakiplerini etkilemeye devam ediyor. Daha ilkin Snapchat, Instagram ve YouTube şeklinde uygulamalarda görünen TikTok seçimi video özelliği, şimdi de Twitter’da denetim edilmeye başlandı. Twitter, yeni bir “kaydırılabilir video oynatıcı” üstünde çalıştığını doğruladı.

Twitter’a kaydırılabilir medya oynatıcısı geliyor

Instagram Hikayeler benzeri bir özelliği (Fleets) duyuran ve kısa süre sonrasında yayından kaldıran Twitter, şimdi de kaydırılabilir video formatını denetim ettiğini açıkladı. Son yıllarda kısa videolar birçok toplumsal platformda ana akım hale geldi. Fakat Twitter’ın bu şekil bir özellik üstünde çalışmasını beklemiyorduk.

Daha fazlaca yazı odaklı bir platform olan Twitter, görsel ve video tarafınca kapsamlı değişikliklere gideceğini deklare etti. Şirket, yeni güncellemeyle ilgili ayrıntıları iki önemli bölüme ayırdı. İlki kaydırılabilir video görüntüleyici olacakken, ikincisi ise mobil uygulamanın alt satırında yeni bir video butonu oldu.

Anonim hesapların maskesi düşecek!


Anonim hesapların maskesi düşecek!

Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi (ODNI), yapay zeka kullanarak anonim hesapları tespit edebilmek için bir program üstünde çalışıyor.

Yeni video görüntüleyici, TikTok ve Instagram Reels’e benzer şekilde, kullanıcı hesap bilgilerini tam ekran bir video ile gösterecek. Ek olarak videonun açıklaması da ekranın derhal altında yer alacak. Böylece diğeri platformlardan birazcık daha değişik bir görünüme kavuşarak yazıya olan bağlılığını gösterecek.

Keşfet sekmesindeki “Sizin İçin” kısmına yeni bir video kısmı da eklenecek. Böylece ilgi alanınıza nazaran kaydırılabilir görünümde trend videolar izleyebileceksiniz. Yeni özelliğin gelecek günlerde iOS kullanıcıları için sunulması planlanıyor.

Twitter 'düzenleme' özelliğinin detayları belli oldu

Twitter, TikTok benzeri bu video oynatıcısındaki hedefinin, “kullananların ilgi çekici videoları keşfetmesini kolaylaştırmak” bulunduğunu beyan etti. Android kullanıcıları için nerede ise resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtmek gerekiyor.

Peki siz TikTok seçimi Twitter değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.