Twitter Topluluklar, Android cihazlara geldi!

20.01.2022
Twitter Topluluklar, Android cihazlara geldi!


Twitter Topluluklar özelliği geçen yıl iOS ve web tarayıcılarına gelmişti. Şimdi ise popüler toplumsal medya platformu seçeneği Android cephesine getirdi. Uygulamanın Android versiyonunun son olarak sürümünde, ilgi alanlarınızla ilgili grupları bulabiliyor ve sizinle aynı fikirdeki insanlarla söyleşi edebiliyorsunuz.

Bu alanda bitkiler, uzay, cilt bakımı, tasarım, moda, Xbox ve R&B benzer şekilde çeşitli topluluklar içeriyor. Bu sohbetin bir parçası olmak istiyorsanız Wordle adlı kelime oyunundaki puanlarınızı bile paylaşabileceğiniz bir alan var. Kullananların kendi topluluklarını kurmaları pek kolay olmuyor. Gene de oluşturmak ya da denetlemek istedikleri yeni topluluklar önerebiliyorlar.

Twitter’ın yasaklı olduğu ülkeler


Twitter’ın yasaklı olduğu ülkeler

Toplumsal medya kullanımı tüm dünyada yaygınlaşırken, bazı ülkeler yasaklar ile gündeme geliyor. İşte Twitter’ın yasaklı olduğu bölgeler.

Twitter, yeni planlarını açıklığa kavuşturdu

Twitter, 2022 senesinde Topluluklar özelliği için yeni planlarından bazılarını deklare etti. İlk olarak yalnızca davetli ve her insana açık katılma şekillerinin yanı sıra bir de katılma talebinde bulunabilecekleri üçüncü bir üyelik türünü geliştiriyor. Yöneticiler ve moderatörler, onlara izin verebiliyor ya da isteği reddedebiliyor.

Buna ek olarak sıralı bir zaman çizelgesi içeriyor. Özetlemek gerekirse kronolojik bir cetvel hala mevcut olacak. Sual-Cevap ve moderatörlerin bir topluluğun en iyi içeriklerini vurgulama seçenekleri de toplumsal medya platformu tarafınca açıklandı.

Twitter Topluluklar özelliği nedir?

Twitter, özelliğin artık Android kullanıcılarına açık bulunduğunu belirtti. Eylül 2021‘de iOS ve web‘de kullanıma sunulan seçenek, kullananların belirli bir mevzu hakkında grup içinde tweet atmalarına olanak tanıyor. Kabiliyet, Feysbuk Gruplar‘a oldukça benziyor. Bu aşamada daha oldukca halka açık olmaya ve yayılmaya devam ediyor.

Sizler Twitter ve yenilikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.