Twitter’a Ramazan güncellemesi: Yeni ikonlar geliyor

10.03.2022
Twitter’a Ramazan güncellemesi: Yeni ikonlar geliyor


Twitter, aylık bir abonelik ücretiyle çalışan Blue hizmeti kapsamında yeni hususi uygulama simgeleri geliştirmeye başladı. Blue’ya abone olan kullanıcılar, Twitter’ın klasik mavi-beyaz ikonundan sıkılmaları durumunda mor-beyaz, siyah-beyaz şeklinde birçok değişik alternatif ikon tasarımına geçiş yapabiliyor.

Twitter ek olarak belirli dönemlerle uyumlu olacak şekilde geliştirdiği hususi uygulama simgelerini de sunuyor. Örnek olarak geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Cadılar Bayramı münasebetiyle hayalet görünümlü bir ikon kullanıma açılmıştı. Şimdi firmanın bu yıl içinde yayınlayacağı yepyeni sezonluk uygulama simgeleri ortaya çıktı.

Twitter’dan Rusya’nın sansürüne ilginç çözüm


Twitter’dan Rusya’nın sansürüne acayip çözüm

Twitter, Tor ağı üstünden erişilebilen onion uzantılı hususi web sayfasını başlattı. Desteklenen tarayıcılar listesine Tor’u da ekledi.

Twitter, Ramazan ayı temalı uygulama simgesi geliştiriyor

Mobil uygulama sızıntılarıyla tanınan Alessandro Paluzzi, Twitter Blue hizmetine eklenecek yeni uygulama simgelerini paylaştı. Paluzzi’ye bakılırsa şirket dört yeni simge tasarlamış durumda ve bunlardan bir tanesi her yıl 30 gün oruç tutulan Ramazan ayını da kapsıyor. Bu yıl Ramazan, 2 Nisan ile 2 Mayıs arasına denk geliyor.

Avustralya ve Yeni Zelanda adına harp ve çatışmalarda yaşamını kaybeden asker ve sivillerin anıldığı ulusal Anzak Günü için de hususi simge geliştiren Twitter, hem de Hristiyanlıktaki en önemli bayramlardan Paskalya ile 2022 Beyzbol Ligi Sezonu’na hususi ikonlarını da hazırlamış durumda.

Bu dört devrin tamamı Nisan ayında başlamış olacak. Dolayısıyla Twitter, en geç gelecek ay yeni uygulama simgelerini kullanıma sunacaktır. Bir tek Blue hizmeti ücretli olduğundan, organik olarak bu simgeleri seçmek için belli bir ücret ödemeniz gerekecek. Blue’nun nerede ise Türkiye’de etken olmadığını da belirtelim.

Sizler Twitter’ın yeni uygulama simgelerini iyi mi buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.