Twitter’da iPhone tarafınca gönderildi etiketi kalkıyor!

15.11.2022
Twitter’da iPhone tarafınca gönderildi etiketi kalkıyor!


Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana platform üstünde birçok değişiklik oldu. Bu değişikliklere bir yenisi bugün daha meşhur iş insanı tarafınca atılan tweet ile eklendi. Artık toplumsal medya platformunda yer edinen gönderilerde paylaşımın hangi aleti kullanarak yapıldığı bilgisi yer almayacak. Peki, iş insanı söz mevzusu değişiklikle ilgili neler söylemiş oldu? Haberin detaylarına hep birlikte […]

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana platform üstünde birçok değişiklik oldu. Bu değişikliklere bir yenisi bugün daha meşhur iş insanı tarafınca atılan tweet ile eklendi. Artık toplumsal medya platformunda yer edinen gönderilerde paylaşımın hangi aleti kullanarak yapıldığı bilgisi yer almayacak. Peki, iş insanı söz mevzusu değişiklikle ilgili neler söylemiş oldu? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iPhone tarafınca gönderildi etiketi artık görünmeyecek!

Bilhassa Apple hayranı olan Twitter kullanıcıları için iPhone tarafınca gönderildi etiketi artık platformda yer almayacak. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması üstünde başlangıçta üst düzey sonrasında da birçok kıdemli çalışanını işten çıkarması gündem olmuştu. Buna ek olarak bir de ödeme icra eden profillere mavi tik verilmesi birçok feyk hesabın ünlülerin ve markaların yerine geçmesine niçin oldu.

Elon Musk’ın yapmış olduğu değişimlerle oluşan güvensizlik ortamı birçok markanın Twitter reklamlarından çekilmesiyle sonuçlandı. Reklamlar ise büyük seviyede Twitter için gelirin büyük bir kısmını oluşturuyordu. Apple da güvensizlik duyduğu sebebi öne sürülerek aynı politikayı izleyeceğini açıklamıştı. İş insanının mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamaya nazaran bu etiketin kaldırılması feyk hesapların ötekilerden ayırt etme mevzusunda destek olacak.

Sağ cepten sol cebe: SpaceX ve Twitter ortaklığı!


Sağ cepten sol cebe: SpaceX ve Twitter ortaklığı!

Uzay şirketi SpaceX, Twitter üstünden reklam girişimi içinde. Görünen o ki Elon Musk, elindeki reklam potansiyelini kullanmak istiyor.

Elon Musk’ın mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözler yer aldı:

Sonunda, her tweet’in altına bir tweet’in hangi cihaza yazıldığını (ekran alanı ve hesaplama kaybı) eklemeyi bırakacağız. Kelimenin tam anlamıyla kimse bunu niçin yaptığımızı bile bilmiyor…

Bunun haricinde büyük markaların fonksiyonla ilgili yapmış olduğu gaflar da birçok kez toplumsal medyanın gündemine oturmuştu. Samsung’un Unpacked etkinliğini duyurduğu bir paylaşımda Twitter for iPhone etiketinin görülmesi toplumsal medyada öne çıkmıştı. Buna ek olarak Gal Gadot’un Huawei’nin reklam yüzü olduğu dönemde yapmış olduğu paylaşımda bulunan Twitter for iPhone etiketi de büyük ses getirmişti.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.