Twitter’dan müzisyen Leman Sam’ın ırkçı paylaşımına müdahale!

13.01.2022
Twitter’dan müzisyen Leman Sam’ın ırkçı paylaşımına müdahale!


Toplumsal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Bir tek bu durum, bazı kuralları da bununla birlikte getiriyor. Platformlar, kullananların topluluk kurallarına uymasını ve nefret söylemleri benzer şekilde içerikler paylaşmasını istemiyor. Bunun son örneği, kısa süre ilkin devletimizde yaşandı. Müzisyen Leman Sam‘ın Katarlı bir sürücünün Bahçeşehir‘de köpeğe çarpıp kaçmasına ilişkin olarak yapmış olduğu paylaşım tepkilere […]

Toplumsal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Bir tek bu durum, bazı kuralları da bununla birlikte getiriyor. Platformlar, kullananların topluluk kurallarına uymasını ve nefret söylemleri benzer şekilde içerikler paylaşmasını istemiyor. Bunun son örneği, kısa süre ilkin devletimizde yaşandı.

Müzisyen Leman Sam‘ın Katarlı bir sürücünün Bahçeşehir‘de köpeğe çarpıp kaçmasına ilişkin olarak yapmış olduğu paylaşım tepkilere niçin oldu. Meydana getirilen ırkçı paylaşıma kısa süre içinde Twitter yönetimi tarafınca müdahale edildi. İşte ayrıntılar…

2021 yılında Twitter’da en çok konuşulan oyunlar açıklandı


2021 senesinde Twitter’da en fazlaca konuşulan oyunlar açıklandı

Twitter, oyun dünyasıyla ilgili önemli bir rapor yayınladı. Şirket, 2021’in en fazlaca konuşulan oyunlarını kullanıcılar ile paylaştı.

Twitter, Leman Sam’ın paylaşımını kaldırdı

Twitter‘da nefret söylemleri ve ırkçı ifadeler içeren paylaşım oluşturan 71 yaşındaki Leman Sam, toplumsal medya kullananların tepkisini çekti. Aralarında meşhur adların de bulunmuş olduğu pek fazlaca kişi, Sam‘ı yapmış olduğu paylaşım sebebiyle kınadığını beyan etti. Kısa süre içinde yakınma yağmuruna tutulan paylaşıma Twitter müdahalesi de gecikmedi.

Platform, topluluk kurallarına uymadığı sebebi öne sürülerek meşhur şarkıcının paylaşımını sildi. Derhal sonrasında bir açıklama oluşturan Sam, paylaşımı izlediği bir video üzerine yaptığını söylemiş oldu. Ek olarak “Küçüklere hayvanlara yeşil alanlara meydana getirilen her türlü hainlikler karşısında, hangi ülke yada ırk olursa olsun tepkim aynıdır.” ifadelerini kullandı.

Nerede ise hesabıyla ilgili bir yaptırıma maruz kalmayan Leman Sam’ın özür dileyip dilemeyeceği ise merak mevzusu. Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Leman Sam’ın hesabına meydana getirilen Twitter müdahalesi doğru mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.