Twitter’ın yeni CEO’su belli oldu! İşte o isim

12.05.2023
Twitter’ın yeni CEO’su belli oldu! İşte o isim

[ad_1]

Elon Musk geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada, Twitter yöneticiliği koltuğunu bıraktığını açıklamıştı. Ek olarak derhal arkasından ise yeni bir isimle anlaştıklarını ve koltuğu bir hanıma teslim edeceğini söylemişti. Twitter için atanan yeni CEO belli oldu. Linda Yaccarino kimdir?

Twitter CEO’su Linda Yaccarino kimdir?

Elon Musk sürpriz bir açıklama yaparak Twitter’ın yeni yöneticisinin Linda Yaccarino olacağını söylemiş oldu. Averaj altı aydır platforma CEO’luk icra eden Musk, tartışmalı kararlarıyla gündemde kalmayı başarıyordu. Reklamcılık ve yazışma dünyasında önemli bir isim olan Yaccarino, ek olarak eski ABD Başkanı Trump’ın ekibinde de yer aldı.

Linda Yaccarino medya dünyasının en önemli yöneticilerinden biriydi. NBCUniversal’da Reklamcılık ve Ortaklık Başkanı olarak vazife alan Yaccarino, firmanın reklam satışlarını ve alan şahıs ortaklıklarını denetledi. Yaccarino’nun medya için önemli bir isim olması, ünlülerin Twitter’a tekrardan katılmasına yol açabilir.

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu resmen bıraktı: Koltuğu kim devralacak?

Elon Musk, Twitter CEO’luğunu resmen bıraktı: Koltuğu kim devralacak?

Geçtiğimiz aylarda popüler toplumsal medya platformu Twitter ‘ı satın alan Elon Musk, bugün CEO koltuğunu devrettiğini deklare etti.

Elon Musk mevzuyla ilgili son açıklamasında ise “Bu platformu her şey uygulaması olan ‘X’e dönüştürmek için Linda ile emek harcamayı dört gözle umuyorum” şeklinde konuştu. Musk ek olarak Yaccarino’nun ticari operasyonlara, kendisinin ise ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanacağını dile getirdi.

Yaccarino, medya alanındaki çalışmalarının yanı sıra, Dünya Ekonomik Forumu’nda da vazife aldı. Forumun “Future of Work” (Çalışmanın Geleceği) takımına yöneticilik yapmış oldu. Twitter’daki rolüne ise ne süre başlamış olacağı belirsiz.

Yaccarino’nun Twitter’ın yeni yöneticisi olması, büyük teknoloji şirketlerindeki hanım azlığına dikkat çekiyor. Fortune 500 şirketlerinin yüzde 9’undan azı şu anda bayanlar tarafınca yönetiliyor.

[ad_2]

ETİKETLER: , , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.