Uber ‘süper uygulama’ planını deklare etti: İşte yeni hizmetler

07.04.2022
Uber ‘süper uygulama’ planını deklare etti: İşte yeni hizmetler


Internasyonal ulaşım ağı şirketi Uber, önemli bir gelişmeyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Şu zamana kadar araç çağırma, yiyecek teslimatı, kuryecilik ve paket servisi benzer şekilde hizmetler sunan şirket; bu hizmetlerini artıracağını duyurdu. Son açıklamada, tren, otobüs ve uçağı kapsayan bir rezervasyon hizmetinin kısa sürede geleceğini resmen deklare etti. Şirket, ‘Süper uygulama‘ adını verdiği bu planıyla sorunsuz bir edinim yaşatmayı amaçlıyor.

Sarhoş kadın İngiltere’den Ukrayna’ya gitmek için Uber çağırdı


Sarhoş hanım İngiltere’den Ukrayna’ya gitmek için Uber çağırdı

İngiltere’de yaşanmış olan acaip Uber çağırma hikayesi toplumsal medya gündeminde. Alkollü hanım, Ukrayna’ya gitmek için Uber çağırdı.

Uber ile otobüs, tren ve tayyare rezervasyonu yapmak mümkün

Birkaç yıl ilkin Uber CEO’su Dara Khosrowshahi‘nin ana hatlarını çizdiği plan, bu yıl içinde gene gündemde. Şirket, şehirlerarası otobüsler, uçuşlar ve trenler de dahil olmak suretiyle hizmetlerine uzun mesafeli seyahat rezervasyonu da ekliyor.

Şirket, en oldukca pazara haiz olduğu yerlerden kabul edilen İngiltere‘de seyahat organizasyonunun vazgeçilmezi olmak istiyor. Bu hizmetler, bu yazdan itibaren İngiltere’deki kullanıcılar için denetim edilecek. Firmanın İngiltere’deki yöneticisi Jamie Heywood, bu şekilde ‘kapıdan kapıya sorunsuz bir edinim‘ sağlamayı amaçladığını söylemiş oldu.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Uber-super-uygulama-planini-acikladi-Iste-yeni-hizmetler-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Yeni ulaşım biçimlerinin eklenmesiyle şirket, seyahati uber’leştirmek yerine kullanıcının direkt rezervasyonunu alması için uygulamaya katacak. Covid-19 salgını öncesinde Uber seyahatlerini yüzde 15‘i havaalanlarına yapılmış oldu. Bu durumda da şirket, uçuş rezervasyonunu ve biletlemeyi entegre ederek yüksek paylı yolculukları artırmayı planlıyor. Jamie Heywood mevzuyla ilgili şu açıklamaları yapmış oldu:

Çoğumuz seyahat düzenlemelerini rahat ve kullanışlı bir halde yapma özgürlüğüne kıymet veriyor, bu yüzden tamamımız için tek durak noktası olmaktan coşku duyuyoruz. Birkaç senedir Uber uygulamasında yolculuklar, bisikletler, tekne hizmetleri ve scooter rezervasyonu yapabildiniz, bu yüzden tren ve otobüs eklemek naturel bir ilerlemedir.

Ek olarak Heywood, tayyare rezervasyonlarını bu yıl içinde başlayacağını ve gelecek yıl otel rezervasyonlarını süreceğini söylemiş oldu. Geleneksel taksilere rakip olmaya başladıktan sonrasında Uber, uygulamasına pek oldukca hizmet ekledi. Bu hizmetlerde, restoran ve market teslimatından bisiklet ve scooterlara kadar daha oldukca hizmet içeriyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.