Ubisoft genelinde siber saldırı alarmı: Şifreler değiştiriliyor

12.03.2022
Ubisoft genelinde siber saldırı alarmı: Şifreler değiştiriliyor


Ubisoft genelinde şifrelerin değiştirmesi için bir hareket başladı. Şirket, kısa sürede gerçekleşen bir siber saldırı bulunduğunu gerekçe göstererek çalışanların şifrelerini değiştiriyor. Şirket genelinde bir ürkü havası oluşmuşken, gelen açıklamalar oyuncuların da endişelenmesinin gerekip gerekmediğine bir açıklık getiriyor. Google Play Store’da ücretli oyunlar parasız alınabilecek! Google Play Store, içerikleri pahalı bulanlar için puan hususi durumunu yayınlamaya […]

Ubisoft genelinde şifrelerin değiştirmesi için bir hareket başladı. Şirket, kısa sürede gerçekleşen bir siber saldırı bulunduğunu gerekçe göstererek çalışanların şifrelerini değiştiriyor. Şirket genelinde bir ürkü havası oluşmuşken, gelen açıklamalar oyuncuların da endişelenmesinin gerekip gerekmediğine bir açıklık getiriyor.

Google Play Store’da ücretli oyunlar bedava alınabilecek!


Google Play Store’da ücretli oyunlar parasız alınabilecek!

Google Play Store, içerikleri pahalı bulanlar için puan hususi durumunu yayınlamaya başladı. Artık uygulamaları parasız yada indirimli almak mümkün olabilecek.

Ubisoft genelinde siber saldırı paniği

Şirket, yayınladığı açıklamada bazı oyunlarda hizmetin geçici olarak durmasına neden olan vakalar yaşadığından bahsetti. Bu saldırının arkasından sunucularda kontroller yapılmaya başlandı. Ubisoft, olayların tesirinin küçük bulunduğunu söylese de bir önlem olarak çalışanların şifrelerini değişim yapma yoluna gidiyor. Kullanıcılar olarak öğrenmek istediğimiz probleminin cevabı da şöyleki cevap buldu:

“Bu olayın bir yan ürünü olarak herhangi bir oyuncunun kişisel bilgilerine erişildiğine yada ifşa edildiğine dair hiçbir kanıt yok.”

Ubisoft

ubisoft siber saldırı
Ubisoft siber saldırı

Şirketten, kullanıcılara yönelik bir e-posta ya da bildirim gelmediği için gizyazı değiştirmenin yalnız şirket içinde alınan bir önlem olduğu anlaşılıyor. Eğer Ubisoft hesabınızı oldukça seviyorsanız, siz de şifrenizi değişim yapma yoluna gidebilirsiniz. Aslen bunun pek gereği yok. Zira, veritabanından çalınan şifreler tablolarda şifrelenmiş olarak bulunmuş olduğundan şifrenizin kötü ellere geçmesi pek mümkün değil.

Oyun sektöründeki siber saldırı vakaları ciddi depremler yaratıyor. Geçen aylarda Twitch’in hacklenmesi, hem tehlikeli netice verilerin ortaya çıkmasına niçin olmuş, hem de yayıncıların hususi bilgilerinin birer tehdit aracı haline gelmesine yol açmıştı.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.