UEFA, 2022 Şampiyonlar Ligi finali için bilet tutarı iadesi meydana getirecek

07.03.2023
UEFA, 2022 Şampiyonlar Ligi finali için bilet tutarı iadesi meydana getirecek


UEFA, 2022 Şampiyonlar Ligi finali için bilet tutarı iadesi yapacağını deklare etti.

UEFA, 2022 Şampiyonlar Ligi finali için bilet ücreti iadesi yapacak

UEFA, Fransa’nın başkenti Paris’teki 2022 Şampiyonlar Ligi finaline bileti olmasına karşın stada giremeyen ya da girmekte güçlük çeken 19 bin 618 Liverpool taraftarına bilet tutarı iadesi meydana getirecek.

“En zor koşulların bildirildiği A, B, C, X, Y ve Z kapıları için biletleri olan tüm taraftarlara geri ödeme yapılacaktır. Ek olarak, erişim denetim verilerine nazaran stada başlangıçta planlanan maçın başlama saatinden ilkin girmeyen yada stada asla giremeyen tüm taraftarlar geri ödeme almaya hak kazanacaktır.”

Kupayı Real Madrid almıştı

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı turnuvasında 2021-2022 sezonu finali, Fransa’nın başkenti Paris’teki Stade de France’ta Liverpool ile Real Madrid içinde oynanmıştı. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde İngiltere ekibi Liverpool’u 1-0 yenik eden İspanya temsilcisi Real Madrid, kupanın sahibi olmuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi finali, yandaş girişlerinin uzaması ve güvenlik sebebi öne sürülerek gecikmeli başlamıştı. Karşı karşıya gelme öncesi stat girişinde uzun kuyruklar oluşmuştu. Oldukca sayıda biletsiz taraftarın stada girmeye emek vermesi sebebiyle kapılar bir süre kapalı tutulmuş ve bazı taraftarlar, demir parmaklıklara tırmanarak stada girmişti. Fransız polisi, stada girmeyi bekleyen taraftarlara biber gazı sıkmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.