Uğur Dündar’a senenin Atatürkçüsü ödülü verildi

01.02.2022
Uğur Dündar’a senenin Atatürkçüsü ödülü verildiMustafa Kemal Atatürk Fikir Derneği’nin (ADD) ‘Senenin Atatürkçüsü’ ödülü gazeteci Uğur Dündar’a verildi. Dündar, yapmış olduğu açıklamada “Ödülü Atatürkçü aydınlarımıza ithaf ediyorum” dedi.

Atatürkçü Fikir Derneği (ADD), Senenin Atatürkçüsü ödüllerini sahiplerine verdi.

Etkinlik kapsamında ‘Senenin Atatürkçü’ ödülü Uğur Dündar’a verildi.

“ATATÜRKÇÜLER BİR DÖNEM AĞIR ZULÜMLERE UĞRADI”

Almış olduğu ödülden onur duyduğunu belirten Dündar, “Bu ödül benim yarım asrı aşkın meslek hayatımda aldığım en onur verici ödüllerden biri. Çocuklarıma bırakacağım en kıymetli miras. Benimle beraber Müjdat Gezen Prof. Ahmet Saltık, Ataol Behramoğlu da ödüle kıymet bulundular. Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer’in elinden aldım ödülü ve Hasret Toker İnönü de ödül sahiplerine ödül verdi. Ödülü bu zamanda büyük zulüm gören yurtsever, Atatürkçü aydınlarımız adına aldım ve ödülü onlara ithaf ettim. Atatürkçüler bir dönemde fazlaca ağır zulümlere maruz kaldılar. Kumpaslar sonucu cezaevlerine düştüler.” dedi.

Uğur Dündar’a senenin Atatürkçüsü ödülü verildi – Video

“KARANLIKTAN ÇIKIŞIN TEK YOLU, CUMHURİYETİN KURULUŞ FELSEFESİNE SIKI SIKIYA BAĞLI KALMAKTIR”

Konuşmasının devamında Dündar, “Bu doğrultuda TELE 1’in de verdiği büyük savaşım var. Aile bireyi olmaktan onur duyduğum TELE 1 ve Merdan Yanardağ Emre Kongar ile beraber savaşım verdi. Bu karanlıktan çıkışın, aydınlık yarınlara varışımızın tek yolunun da cumhuriyetin kurum felsefesine sıkı sıkıya bağlı kalmaktan geçtiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar a yılın Atatürkçüsü ödülü verildi #1


Uğur Dündar a yılın Atatürkçüsü ödülü verildi #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir