Ukrayna Başkanı Zelenski’den Microsoft’a çağrı!

14.03.2022
Ukrayna Başkanı Zelenski’den Microsoft’a çağrı!


Rusya ve Ukrayna arasındaki harp tüm hızıyla devam ediyor. Bir taraftan Rus birliklerini engellemeye çalışan Ukrayna, bir taraftan da dünyaya destek çağrısı halletmeye devam ediyor. Pek oldukça ülkenin ve firmanın cevap verdiği bu çağrılara bir yenisi daha eklendi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile Microsoft, Oracle ve SAP’a seslendi. İşte ayrıntılar…

Rusya’nın Instagram yasağı kararına Facebook’tan sert cevap!


Rusya’nın Instagram yasağı sonucuna Feysbuk’tan sert cevap!

Rusya ilkin Feysbuk kapatma sonucu ve şimdi de Instagram yasağı ile Meta’yı hedefine almış durumda. Meta ise Putin’e sert bir yanıt verdi.

Volodimir Zelenski: Microsoft, Oracle ve SAP kanlı Rus saldırılarını desteklemeyi bırakmalı

Silahlı çatışmada tek başına savaşım den Ukrayna, en büyük desteği Rusya’ya uygulanan yaptırımlar ve ambargolarda görüyor. Şu ana kadar aralarında Apple, Sony ve Samsung‘un da bulunmuş olduğu pek oldukça şirket, ülkedeki faaliyetlerini geçici süreyle durdurdu. Bir tek çoğumuz bu ambargoya dahil olmadı.

y

Microsoft’un da aralarında bulunmuş olduğu birkaç şirket, mevzuyla ilgili sessizliğini korudu. Son olarak bu mevzuda bir hamle icra eden isim ise Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski oldu. Twitter’dan bir açıklana icra eden Zelenski, şu ifadeleri kullandı:

Artık ‘yarım’ kararlar yada ‘yarı ikazlar’ olması olanaksız! Yalnız siyah ve beyaz, iyi ya da kötü var! Ya barıştan yanasınız ya da Ukraynalı evlatları ve bayanları öldürmesi için kanlı Rusya’yı destekliyorsunuz. @Microsoft @Oracle @SAP , Rusya’dan çekilin, savaşı durdurun!

Mevzuyla ilgili söz mevzusu şirketlerin iyi mi bir açıklama yapacağı merak konusuyken, Rusya’nın tepkisinin de sert olması planlanıyor. Hali hazırda korsan yazılım kullanımını yasal hale getirmeyi planlayan şirket, şimdi de ambargoya dahil olan şirketlerin ülkedeki varlıklarına el koyma hazırlığında.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.