Ukrayna’da gönüllü asker olmak isteyenler uzun sıra oluşturdu

25.02.2022
Ukrayna’da gönüllü asker olmak isteyenler uzun sıra oluşturduZelenskiy’nin Rus saldırılarına karşı halkı direnişe çağırmasının peşinden, ülkede gönüllü asker olmak isteyen vatandaşlar askerlik şubelerinin önünde uzun sıralar oluşturdu.


Ukrayna’da gönüllü asker olmak isteyenler uzun sıra oluşturdu

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi ile başkent Kiev başta olmak suretiyle birçok kentte siren ve patlama sesleri yükselmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, Rus saldırılarına karşı halkı birlik olmaya çağırırken, ülkede genel seferberlik duyuru etti.

Öte taraftan, 18 yaşından büyük adamların ülkeden çıkışı yasaklandı.

18-60 YAŞ ARASI ERKEKLERİN ÜLKEDEN ÇIKIŞI YASAK

Başkentin batısında Polonya sınırında yer edinen Lviv kentinin Gümrük Başkanı Daniil Menshikov yapmış olduğu açıklamada, ülkede duyuru edilen sıkıyönetim kurallarını hatırlattı. Menshikov, “Sıkıyönetim sebebiyle 18-60 yaş arası adamların ülkemiz dışına çıkmasına izin verilmeyecektir. Lütfen ürkü yapmayın ve izinsiz sınırları geçmeyin.” dedi.

ZELENSKIY’NİN DİRENİŞ ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU

Zelenskiy’nin direniş çağrısı yaparken, “Askerlik deneyimi olan herkesi orduya katılmaya çağırıyorum.” sözleri karşılık buldu.

Ukrayna’da gönüllü asker olmak isteyenler uzun sıra oluşturdu #1

ASKERLİK OFİSİ ÖNÜNDE UZUN SIRA OLUŞTU

Askerlik ofislerinin önünde, orduya katılabilmek için gelen Ukraynalı vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Ülkelerini korumak için çaba sarfetmek için gönüllü asker olmayı bekleyen Ukraynalı vatandaşların sırada beklediği anların görüntüleri, objektiflere yansıdı.

Ukrayna’da gönüllü asker olmak isteyenler uzun sıra oluşturdu #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.