Ukrayna’dan tahliyeler devam ediyor

03.03.2022
Ukrayna’dan tahliyeler devam ediyorSavaştan kaçarak tahliye seferiyle kızı ile beraber Türkiye’ye gelen Ukrayna vatandaşı Janna Ushkova, “Türk hükümeti buraya gelmemize yardım etti teşekkür ediyorum” dedi.


Ukrayna'dan tahliyeler devam ediyor

Rusya askerlerinin Ukrayna’da ilerleyişi devam ederken can güvenliği tehlikede olan başta Türk vatandaşlarının yanı sıra Ukrayna vatandaşları da tahliye seferleriyle Türkiye’ye geliyor.

Başkent Kiev’den kara kanalıyla Romanya’nın başkenti Bükreş’e gelen yolcular Türk Hava Yolları (THY)’ye ilişkin tahliye uçağıyla İstanbul’a geldi.

“TÜRKİYE BİZE YARDIM ETTİ, TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Uçaktaki oldukça sayıdaki Ukrayna vatandaşı içinde olan yolculardan Janna Ushkova ve kızı Divina, İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarını sorularını yanıtladı.

Anne Ushkova, “Türk hükümeti buraya gelmemize yardım etti. Türkiye mükemmel bir ülke ve buraya gelmemiz büyük talih. Türkiye başta bizlere, çocuklarımıza ve ülkemize oldukça yardım etti. Onlara teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Ukraynadan tahliyeler devam ediyor -1

“SALDIRILARA VE BOMBALARA BİREBİR ŞAHİT OLDUK”

İki evladı ve eşiyle beraber Kiev’den İstanbul’a gelen ve Alman vatandaşı Cüneyt Eren ise şunları söylemiş oldu:

“Saldırılara ve bombalara birebir tanık olduk. Çocuklarımla bu şekilde bir şeyi yaşamış olmaktan dolayı anlatılmaz tedirgin olduk. Onların canını kurtardığım için mutluyum. Ben normalde Alman vatandaşıyım fakat Almanya asla aramadı. Covid zamanı bir kere aramışlardı fakat cenk zamanı aramalarını beklerdim aramadılar fakat Türkiye sağ olsun yardım etti. Yalnız bizlere değil Kırgız, Azerbaycan vatandaşlarına her insana yardım etti, yer ayarladılar”

Ukraynadan tahliyeler devam ediyor -2

Ukraynadan tahliyeler devam ediyor -3

Ukraynadan tahliyeler devam ediyor -4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.