Ukrayna’lı askerlerin sınır nöbeti

22.01.2022
Ukrayna’lı askerlerin sınır nöbetiUkrayna askerleri Stanytsia Luhanska kasabası civarlarında cephe hattında devriye gezdi, nöbet tuttu.


Ukrayna'lı askerlerin sınır nöbeti

Ukrayna ile Rusya arasındaki harp riski her geçen gün daha da artarken, Ukrayna‘nın Luhansk Bölgesi’ndeki cephe hattında konuşlu Ukrayna askerleri devriye görevi ifa ederken görüntülendi.

CEPHE HATTINDA NÖBET TUTUYORLAR

Luhansk Bölgesi’ne bağlı Stanytsia Luhanska kasabası civarlarında devriye gezen askerler daha önceki yaşanmış olan çatışmaların izlerini gazetecilere gösterdi.

Cephe hattındaki askerlerin günlük yaşamları da kaydedildi.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #1

Rus destekli ayrılıkçılardan ortalama 500 metre uzakta, bir grup Ukraynalı asker, geleceği kati olan bir kavgayı bekliyor.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #2

Bazı Ukrayna’lı askerler Azak Denizi’ni kastederek “Ruslar sınırı geçmeyecek, denizden saldıracaklar.” diyor, bazıları ise bu iki değerlendirmeye katılmayarak, “Hayır, hücum Belarus’tan gelecek. görüşünde.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #3

Bir saldırının nereden geleceği mevzusunda aynı fikir olmasalar da, hepsi bunun olacağına %100 ikna olmuş durumda.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #4

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim , son yılların en yüksek seviyesinde ve sınıra yakın bir Rus askeri yığınağı, Moskova’nın yakında bir işgal başlatabileceğine dair korkuları teşvik ediyor.

Kremlin, NATO’nun Ukrayna’ya verdiği desteğin Rusya’nın batı kanadında büyüyen bir tehdit oluşturduğunu öne sürerek hücum planladığını yalan olduğunu beyan etti.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #5

Fotoğrafçı Fadek, Ukrayna’nın bir kasabası olan Muratova’da cephe hattına ortalama 20 dakikalık sürüş mesafesinde, insanların askerlerden oldukça daha gerilmiş bulunduğunu söylemiş oldu. Fakat onlar da kaderlerine boyun eğmiş görünüyorlar.

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #6

Hücum olasılığı hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, bir ziraatçi omuzlarını silkerek, “Olacak” dedi, “fakat bunu durdurmak için kimsenin yapabileceği bir şey yok.”

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #7

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #8

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #9

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #10

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #11

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #12

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #13

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #14

Ukrayna lı askerlerin sınır nöbeti #15

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.