Ukrayna’ya 52 ülkeden gönüllü savaşçı geldi

06.03.2022
Ukrayna’ya 52 ülkeden gönüllü savaşçı geldiUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukraynalılarla yan yana savaşmak için 52 ülkeden gönüllünün geldiğini, 20 bin yakın ise müracaat yapıldığını söylemiş oldu.


Dmitro Kuleba: Ukrayna'ya 52 ülkeden gönüllü savaşçı geldi

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, çevrim içi düzenlenen basın toplantısında, açıklamalarda bulunmuş oldu.

Kuleba, bugün tüm dünyanın Ukrayna’nın yanında bulunduğunu söylemiş oldu.

“52 ÜLKEDEN DENEYİMLİ GÖNÜLLÜLER GELDİ”

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in ülkesindeki Rus ordusuna karşı yabancıların da savaşabilmeleri için fırsat yarattığını anımsatan Kuleba, “Gelen talepler değerlendiriliyor. Dünyanın özgür insanlarının harekete geçmesi şaşırtıcı. Şu anda 52 ülkeden deneyimli gaziler ve gönüllüler bizlere geliyor. Bu onların arzusudur. Biz onları tutmadık ve hiçbir şekilde teşvik etmiyoruz. Bu bir tek iyiliğin yanında savaşmak isteyenlerin istekleri.” ifadelerini kullandı.

Dmitro Kuleba: Ukrayna ya 52 ülkeden gönüllü savaşçı geldi #1

20 BİN BAŞVURU YAPILDI

Kuleba, Ukrayna’yı korumak için çaba sarfetmek için yabancılardan gelen toplam müracaat sayısının 20 bine yaklaştığını bildirdi.

Bunun yanı sıra gelecek hafta Avrupa Birliği ile G7 ülkelerinden Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar beklediklerini kaydeden Kuleba, “Yaptırım baskısı sürdürülmeli. Gelecek hafta yeni yaptırımlar kabul edilmelidir. Biz buna zorlayacağız.” diye konuştu.

Dmitro Kuleba: Ukrayna ya 52 ülkeden gönüllü savaşçı geldi #2

“GÜÇLÜ HALK ETKİNLİKLERİ DÜZENLEYİN”

Kuleba, Ukrayna’nın Avrupa Birliği üyeliğine de değinerek, şunları kaydetti:

“Yurt haricinde yaşayan yada geçici olarak orada kalan her bir Ukraynalıyı, diaspora üyelerini ülkemizin AB’ye erken katılımını desteklemek için Birliğe üye tüm ülkelerde harekete geçmeye ve kuvvetli halk etkinlikleri düzenlemeye çağırıyorum.”

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir