Ukrayna’ya 60 milyon dolarlık kripto para bağışı

07.03.2022
Ukrayna’ya 60 milyon dolarlık kripto para bağışıRusya’nın saldırısından bu yana Ukrayna’ya, sivil cemiyet kurumlarının kullanımına yönelik ortalama 60 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapıldığı bilgisi geldi.


Ukrayna'ya 60 milyon dolarlık kripto para bağışı

Rusya-Ukrayna savaşının tesirinde Ukraynalıları korumak için 60 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapılmış oldu.

Merkezi Londra’da bulunan blok zinciri çözümleme sağlayıcısı Elliptic şirketi, Ukrayna’ya meydana getirilen kripto para bağışı miktarını paylaştı.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA BAĞIŞ YAPILDI

26 Şubat’tan bu yana Ukrayna hükümetine ve orduyu destekleyen sivil cemiyet kuruluşlarına, 118 bin işlemle toplam 59,2 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapıldığı bildirildi.

Elliptic verilerine gore, Ukrayna hükümetinin Twitter üstünden paylaşmış olduğu hesaplara 6 Mart itibarıyla 50 milyon dolar değerinde kripto para transferi yapılmış oldu. Ukrayna ordusunu destekleyen sivil cemiyet kuruluşlarına da ortalama 9 milyon değerinde kripto para bağışı oldu.

Bitcoin

BAĞIŞIN YÜZDE 31,2’Sİ BITCOIN OLDU

Ukrayna’ya meydana getirilen kripto para bağışlarının yüzde 31,2’si Bitcoin transferinden oluştu.

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange ve gizemli dijital sanatçı Temiz’ın, NFT satışlarından elde edilmiş gelirin bir kısmını kullanarak ortalama 1,9 milyon dolar bağışlaması dikkati çekti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.