Ukrayna’ya tabanca göndermeye devam edeceğiz

21.06.2022
Ukrayna’ya tabanca göndermeye devam edeceğizAlmanya Başbakanı Olaf Scholz, gereksinim olduğu sürece Ukrayna’ya tabanca göndermeye devam edeceklerini beyan etti.


Almanya Başbakanı Scholz: Ukrayna'ya silah göndermeye devam edeceğiz

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Alman Endüstri Federasyonu’nun senelik toplantısında konuştu.

Scholz, Almanya’nın Ukrayna’yı “gerektiği sürece” silahlarla desteklemeye devam edeceğini söylemiş oldu.

“Ukrayna’ya tabanca göndermeye devam edeceğiz”

Bir kez daha Almanya’nın Litvanya ve öteki doğu müttefiklerinin yanında olacağını vurgulayan Scholz, “Avrupa ve Batı demokrasileri Ukrayna’ya yönelik saldırıyı kabul etmiyor. İhtiyaç olduğu sürece Ukrayna’ya tabanca göndermeye devam edeceğiz” dedi.

“Demokrasinin bir bedeli var”

Ukrayna’ya saldırıları sebebiyle Rusya’ya uygulanan yaptırımların Alman ekonomisine de zarar verdiğini belirten Scholz, “Bu yaptırımlar işe yarıyor. Evet, bu yaptırımlar kendimize de zarar veriyor. Şirketlerimize zarar veriyor fakat uygulanması mühim. Özgürlüğün bir bedeli vardır. Demokrasinin bir bedeli vardır. Müttefiklerle dayanışmanın bir bedeli vardır ve bu bedeli ödemeye hazırız” diye konuştu.

“Oradaki dehşet görüntülerini asla unutmayacağım”

İHA’nın aktardığına gore geçtiğimiz Perşembe günü Kiev civarlarındaki Irpin’e gerçekleştirdiği gezinin kendisine Ukrayna’nın Avrupa ailesine ilişik bulunduğunu açıkça gösterdiğini söyleyen Scholz, “Oradaki dehşet görüntüleri asla unutmayacağım” dedi.

Scholz, Ukrayna’nın AB üyeliği mevzusunda pozitif yönde bir karar alınması için uğraşacağını belirtti.

Almanya Başbakanı Scholz: Ukrayna ya silah göndermeye devam edeceğiz #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler