UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali başlıyor!

18.04.2022
UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali başlıyor!


İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafınca düzenlenen “4. UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali” 21-22 Nisan 2022 tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Festivalde, görsel olarak algıladığımız ve anlamlandırdığımız her alanda mevcud grafik tasarımın hayatımızdaki yeri ve toplumum anlamlandırılması ve etkilenmesi noktasındaki önemi üstünden geleceğin tasarımcılarında farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. İşte ayrıntılar…

Avrupa Birliği’nden yapay zekayı ‘öldürme’ kararı!


Avrupa Birliği’nden yapay zekayı ‘öldürme’ sonucu!

Avrupa Birliği yapay zeka için tasarladığı son yasa ile münakaşa mevzusu oldu. Araştırmacılar, AB’nin yapay zekadan çekinmesini anlayamıyor.

4. UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali neler sunuyor?

İki gün süresince yoğun bir program ile devam edecek etkinliğimizde reklam, grafik ve film tasarımı alanlarından pek fazlaca önemli isme ev sahipliği yapılacak olup, fazlaca sayıda konuşma, yapımevi ve destekleyici etkinlikler yapılacaktır.

Festivalin ilk gününde, BG_Creative Yaratıcı Yönetmeni Berk GÜL, Medina Turgul DDB Sanat Yönetmeni Tolga ÖZBAKIR ve Akademisyen/Tasarımcı Geray GENÇER öğrencilerle bir araya gelecek. Ek olarak ilk gün 15:00’da D Blok Oldukca Amaçlı Salonda Geray GENÇER – “YÜZLER” Sergisi’nin açılışı da yapılacak.

Festivalin ikinci gününde ise; Görsel Sanatçı/Reklam Yönetmeni Aslı ÇELİKEL, Foley Sanatçısı Ali ÖREN, İllüstratör/Tasarımcı Kaan BAĞCI ve Animasyon Sanatçısı/Yönetmen Onur ŞENTÜRK festival kapsamında öğrencilerle bir arada olacak.

Düzenlenecek konuşmalar, atölyeler ve portfolyo görüşmeleri ile dolu dolu geçecek festival tüm İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açıktır. Pandemi koşulları sebebiyle dış katılım sınırlandırılmış olup, dış katılım başvurunuzu buraya tıklayarak yapabilir ya da buraya tıklayarak etkinliğin internet sayfasına göz atabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.