Ünlü halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun eşi son yolculuğa uğurlandı!

Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun bir süredir İstanbul’da kanser tedavisi gören eşi Fatma Eroğlu hayatını kaybetti. Eroğlu …

27.10.2021
Ünlü halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun eşi son yolculuğa uğurlandı!

Ünlü Türk halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun bir süredir İstanbul’da kanser tedavisi gören eşi Fatma Eroğlu hayatını kaybetti. Eroğlu, memleketi Mersin’de düzenlenen törenle toprağa verildi.

Türk halk müziğinin efsane isimlerinden biri olan usta sanatçı Musa Eroğlu’nun eşi Fatma Eroğlu, 75 yaşında yaşamını yitirdi. Eroğlu, İstanbul’da bir süredir kanser tedavisi gördüğü özel hastanede vefat etti.

musa eroğlu eşi vefat etti

Musa Eroğlu’nun eşi Fatma Eroğlu, Mersin’in Mut ilçesinde Mut Cemevi’nde düzenlenen törenle toprağa verildi. Törene, Musa Eroğlu, çocukları, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünal, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, siyasi partilerin ilçe başkanları, yakınları, sevenleri ve vatandaşların yanı sıra aralarında, Türk halk müziği sanatçısı Erdal Erzincanlı’nın da bulunduğu sanatçı dostları katıldı. 

musa eroğlunun eşi cenaze

Fatma Eroğlu’nun cenazesi, törenin ardından Yazalanı Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da telefonla Musa Eroğlu’na başsağlığı diledi.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir