Ünlü Sunucu Ali İhsan Varol Kimdir Ali İhsan Varol Hayatı ve Biyografisi

25.05.2020
Ünlü Sunucu Ali İhsan Varol Kimdir Ali İhsan Varol Hayatı ve Biyografisi

Kelime oyunu sunucu olarak Türkiye’nin seviyen yüzlerinden birisi olan İhsan Varol, birçok sırrı ile merak konusu olmaya devam ediyor. Bizlerde bu yazımızda İhsan Varol kimdir? Sorusuna İhsan Varol Hayatı ve Biyografisi ile cevap verdik.

İhsan Varol Hayatı ve Biyografisi

28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan İhsan Varol, aslen Çerkez kökenlidir ve 2 kardeş sahibidir. İlk olarak Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünü kazanan İhsan Varol, bu üniversitesi bırakmıştır. Daha sonra İse İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünü kazanan İhsan Varol, burayı da tamamlamadan bırakmıştır. Üniversite öğrenimini tamamlamayan İhsan Varol, 1,5 sene kadar araç kiralama işi ile uğraşmıştır. Daha sonra ise turizm sektörüne girmiştir. Turizm hayatından sonra televizyonda prodüksiyon asistanlığı yapmıştır. Dört sene kadar prodüksiyon asistanlığı yapan İhsan Varol, daha sonra ise metin yazarlığına başlamıştır. Daha sonraki dönemde ise Çarli dizinse yer alan Çarli adındaki maymunun bakıcılığını yapmıştır ve onunla bir dönem aynı evde kalmıştır.

Passaparola, Cumartesi ve Pazar Sürprizi, İkinci Bahar, Hugo gibi birçok programda set amirliğinden, metin yazarlığına kadar birçok görevde bulunan İhsan Varol, sahne önündeki performansı kadar sahne arkasındaki performansı ile de gündeme geldi.

Bloomberg HT kanalında yer alan ve yaklaşık 4 senedir yayınlanan ‘’Kelime Oyunu’’ adındaki yarışma programı ile ekrana çıkan Varol, Daha sonra ise Show Tv’de programı sunmaya başladı. Fakat, 2013 yılında Show Tv’den kaldırıldı.

2020 senesi itibari ile de ‘’Kelime Oyunu’’ programının sunuculuğunu yapmaktadır. Ayşe hanım ile evlenen ve 2018 yılında boşanan İhsan Varol’un 1 tane çocuğu vardır.

İhsan Varol’un Yer Aldığı Film Ve Diziler

  1. 1999- 5 Maymun Çetesi
  2. 2014- Aşk Oyunu
  3. 2014- 2015 Kardeş Payı
  4. 2014- Recep İvedik 4
  5. 2015- Düğün Dernek 2
  6. 2016- Kaçma Birader
  7. 2017- Babam
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir