Ünlü Sunucu Behzat Uygur Kimdir? Behzat Uygur Hayatı ve Biyografisi

27.05.2020
Ünlü Sunucu Behzat Uygur Kimdir? Behzat Uygur Hayatı ve Biyografisi

Aslen Adana doğumlu olan Behzat Uygur geçmiş yıllardan beri televizyonlarda gördüğümüz tanıdık isimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Peki, çoğu programda gördüğümüz Behzat kardeşlerin en küçüğü olan Behzat Uygur kimdir? Behzat Uygur’un babası kimdir? Tüm soruların cevabı Behzat Uygur biyografimizde.

Behzat Uygur Biyografisi

21 Nisan 1963 Tarihinde Adana’da dünyaya gelen ve aslen Kilisli olan Behzat Uygur, tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlü tiyatrocu Nejat Uygur’un en küçük oğludur. Behzat Uygur’un annesi ise Nejla Uygurdur. Nejat ve Nejla çiftlerinin dünyaya getirdiği 5 evlattan en küçüğü olan Behzat Uygur, babasının  yolundan ilerledi ve başarılı bir tiyatrocu oldu.

Tiyatro hayatına ilk olarak 1987 yılında Ankara’da başlayan Behzat Uygur, babasınında yer aldığı ‘’Hastane mi Kestane mi’’ oyunu ile tiyatro hayatına giriş yaptı. Tiyatrodan öncede Galatasaray’da futbolculuk yapmıştı.

Kardeşi Süheyl Uygur ile birlikte birçok oyunda yer alan Behzat Uygur, yıllar boyunca sektörden kazandığı bilgilerin de güveni ile 1991 yılnda ‘’Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu’nu kurdular. Boynuz kulağı geçer değiminin de akla geldiği bu atılım ile birlikte bu tiyatro 11 yıl boyunca sahne yapar.

Yayınlandığı yıllarda herkesçe bilinen ‘Şahane Pazar’’ programını abisi ile birlikte sundu. 8 yıl boyunca sürdürdükleri bu programı başarı ile tamamlamışlardır. Ayrıca, ‘’Ha Babam De Babam’’ adındaki bir programı da yapmışlardır.

Hayatları boyunca birçok ödül kazandılar. Tiyatro başarılarına ek olarak müzik sektöründe de bir ilke imza atan Behzat Uygur, mizah ile müziği birleştirip bir single çıkarmışlardır. O dönemde yaklaşık 200 bin satışı yapılan bu single ile birlikte her işte başarılarını kanıtlamışlardır.

Yeni Asır’da ise Süheyl Uygur ile beraber bir dönem boyunca yazılar yazdılar. Çiğnem Hanım ile evli olan Behzat Uygur, 2 çocuk babasıdır.

Behzat Uygur’un Oynadığı Tiyatro Oyunları

 1. Cibali Karakolu
 2. Hastane mi Kestane mi?
 3. Şeyine Şey Ettiğimin Şeyi
 4. Miğferine Çiçek Eken Asker
 5. Alo Orası Tımarhane mi?
 6. Good Morning Ankara
 7. Üçüncü Biri
 8. Marko Paşa
 9. Üç Salakşörler
 10. Boynuz Kulağı Geçer
 11. Hişt Hişt Teleköle
 12. Kodum mu Oturturum
 13. Güldüren Şüphe
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.