Usta oyuncu Turgay Tanülkü’den şaşırtan itiraf: Sokaktan öğrendim

Zor bir çocukluk yılları geçiren usta oyuncu Turgay Tanülkü, hayatına dair itiraflarda bulundu. Tiyatro oyuncusu olan Tanülkü, yeteneklerini …

16.12.2021
Usta oyuncu Turgay Tanülkü’den şaşırtan itiraf: Sokaktan öğrendim

Zor bir çocukluk yılları geçiren usta oyuncu Turgay Tanülkü, hayatına dair itiraflarda bulundu. Tiyatro oyuncusu olan Tanülkü, yeteneklerini nasıl keşfettiğini belirtti.

Geçtiğimiz gün Malatya’da gerçekleşen 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” alan Turgay Tanülkü, hayatına dair bilinmeyenleri anlattı. Anadolu çocuğu olarak kendini isimlendiren usta oyuncu, yeteneklerini annesi sayesinde keşfettiğini söyledi.

usta oyuncudan yetenek açıklaması

Ayrıca usta tiyatro oyuncusu “Sokağa bakmayı annem öğretti ve sokağı gördüğüm kadar oyuncu oldum. Benim eğitimim orada oldu” şekline konuştu. Aldığı ödül hakkında ise işte bunları söyledi: 

“Onur ödülü ağır bir ödül. Bu yüzden onurlu yaşamak gerekiyor. Toplumun dağarcığında “adam” gibi durman gerekiyor. Onun için bu ödülü çocuklarım için aldım.  Çocuklarım o ödülün sorumluluğunu devam ettireceklerdir.”

Turgay Tanülkü oyunculuk açıklaması

Ezberini sokakta yaptığını söyleyen oyuncu, son yıllarda yükselişe geçen dijital platformdaki projelere herkesin ulaşmadığından şikayetçi oldu. Usta oyuncu sinemanın çok önemli bir yeri olduğunu hatırlattı. 

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.