Ustalaşmış video odaklı FX30 Cinema Line tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

29.09.2022
Ustalaşmış video odaklı FX30 Cinema Line tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı


Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Sony, kamera alanında üretimine devam ediyor. Şirket, beğenilen FX Cinema Line serisi kameralarına bir yeni üyesini daha ekledi. Video çekim için tanıtılan FX30 Cinema Line, seride bulunan en uygun model olarak göze çarpıyor.

FX30 Cinema Line, 20.1 megapiksel APS-C EXMOR R CMOS sensöre haiz

Kamera sektöründe adını en üst sıraya taşımak isteyen Sony, FX30 Cinema Line modelini bugün tanıttı. Ekim ayı sonuna doğru satışa çıkması beklenen model, firmanın mevcut FX3 kamerasının APS-C versiyonunu kullanıyor. Aygıt, fiyatı 2200 dolardan satışa çıkıyor. Bir tek XLR mikrofon tutamacı olmayan FX30B Cinema Line adlı versiyonu ise 1800 dolardan sahne alacak.

FX30 Cinema Line

Yeni Sony modeli, popüler Super 35 formatında arkadan aydınlatmalı 20,1 megapiksel APS-C EXMOR R CMOS sensör kullanıyor. Ek olarak sensör, 800 ve 2500’lük çift tabanlı bir ISO’ya ve 14+ durak dinamik aralığa haiz olarak üretildi. Ek olarak aygıt, USB girişi ile web kamerası şeklinde kullanılabilir.

Sony, PlayStation VR2 için yeni bir içerik yayınladı!


Sony, PlayStation VR2 için yeni bir içerik yayınladı!

Sony, merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2 için yeni bir paylaşımda bulunmuş oldu. İşte ayrıntılar…

Öte taraftan aygıt, 24p, 30p ve 60p’de 6K sensörünün üst versiyonunu kullanarak 4K video çekebilme özelliğine haiz. Ek olarak 120p’de bir tek 1,62x kırpma ile 4K kaydedebilme kabiliyeti Sony modelinde yer ediniyor. Videoları H.265 yada H.264’te 10-bit 4:2:2 olarak kaydedilebilmesinin yanı sıra aygıt, RAW çıkışı HDMI vasıtasıyla harici bir Atmos Ninja V+ kaydedici kullanabiliyor.

FX30 Cinema Line

Yeni Sony modeli, önceki Cinema Line modellerinde de olduğu şeklinde  S-Log3’te kayıt için Cine EI, Cine EI Quick ve Esnek ISO modlarına haiz olacak şekilde tasarlandı. Aygıt, S-Cinetone özelliği ile kamera renklerinin doğallığını yakalayabilecek. Ek olarak CFexpress Type A ve SDXC/SDHC kartlarla uyumlu aynı iki bellek kartı yuvasıyla geliyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.