Uyumadan ilkin ayağınızın altına Vicks sürün bakın neler oluyor! İşte olağanüstü faydası

06.02.2022
Uyumadan ilkin ayağınızın altına Vicks sürün bakın neler oluyor! İşte olağanüstü faydasıİçerisinde mentol ve okaliptüs yaprağı bulunan Vicks’in değişik kullanım şekilleri bulunuyor. Ayaklara sürüldüğünde ise soğuk algınlığının tedavisinde daha etkili olduğu belirtiliyor.


Uyumadan önce ayağınızın altına Vicks sürün bakın neler oluyor! İşte mucizevi faydası

İlk kere 1890 tarihinde satışa sunulan Vicks’in içinde mentol ve okaliptüs yaprağı bulunuyor.

Reçete olmadan da satın alınabilen Vicks, bilhassa kış aylarında kullanılıyor ve son aşama yararlı kremler içinde yer ediniyor.

Bilhassa tıkanan burun yayınlarını açmaya destek olan bu krem, bazı hastalıkların hafifletilmesinde de mühim etkilere haiz.

Sadece kullanım esnasında dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı mühim detaylar da bulunuyor. Vicks’in yararları ve kullanım şekilleri ile ilgili tüm detaylarını sizler için derledik.

VICKS KREMİN FAYDALARI

Uzun senelerdir kullanılan Vicks kremin yararları, düşünüldüğünden oldukca daha fazladır. İçerisinde Hindistan cevizi yağı, sedir ağacı yağı benzer biçimde birçok organik yağ türü bulunur.

Kronik ağrıdan burun tıkanıklığı problemlerine kadar geniş bir çerçevede kullanılabilir. Genel olarak ağrıların giderilmesinde kullanılan bu kremin, bağışıklık sistemini pekiştirdiği bilinir. Vicks’in kullanım alanları içinde şunlar sayılabilir:

  • Ağrı kesici bir kremdir.
  • Cildin nemlendirilmesine destek sağlar.
  • Nasır oluşumunu engeller ve mevcut nasırlara iyi gelir.
  • Ödem oluşmasını engeller.
  • Dudak çatlakları için kullanılabilir.
  • Şişme ve morarmalar için kullanılabilir.
  • Kulak ağrılarını gideren bir etkiye haizdir.
  • Grip ve soğuk algınlıklarında kullanılır.
  • Kas ağrılarının giderilmesine destek sağlar.
  • Göbek bölgesindeki yağlanmanın giderilmesini sağlar.

Uyumadan önce ayağınızın altına Vicks sürün bakın neler oluyor! İşte mucizevi faydası #1

VICKS’İN ÖKSÜRÜK İÇİN KULLANIMI

Vicks krem’in, iki yaşın altındaki çocuklarda kullanılması sakıncalıdır. Ek olarak hamile ve emzirme döneminde olan bayanların da kullanırken dikkat etmesi gerekir.

Şiddetli bir öksürük problemi yaşıyorsanız, Vicks kremi göğüs bölgenize, boğazınıza ve ağrıyan bölgelerinize sürün ve sonrasında sararak bekleyin. Bir süre sonrasında öksürük hafiflemeye başlayacaktır.

AYAK ALTINA VICKS SÜRMENİN FAYDALARI

Vicks kremi en etkili şekilde kullanabileceğiniz yöntem, ayak altına sürmektir.

Vücudunuzda ağrılar var ise ya da soğuk algınlığı problemi yaşıyorsanız ayaklarınızın altına birazcık Vicks sürün ve kalınca bir çorap giyinin. Bunu yatmadan ilkin yaptığınızda gece rahat bir uyku uyumanıza destek sağlar.

NOT: Vicks’in ihtiva ettiği kafur, oldukca alındığında zehirli tesir yaratabilen bir maddedir. Bundan dolayı ağıza ya da burna sürülmemeli ve bronşiyal astımda da kullanılmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir