Vali Karadeniz ulusal sporcularla badminton oynadı

04.03.2022
Vali Karadeniz ulusal sporcularla badminton oynadıVali Yaşar Karadeniz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ile beraber Mustafa Kemal Atatürk Olimpik Spor Kompleksi Oldukca Amaçlı Spor Salonunda antrenman meydana getiren, gruplarında okul, il ve benzeri dereceler yapmış ve internasyonal turnuvalarda Ülkemizi temsil edecek olan badminton sporcuları ile bir araya geldi. Sporcularla badminton, spora olan ilgileri ve katıldıkları yarışmalara ilişkin söyleşi eden Vali Karadeniz, Badminton Ulusal Ekip Antrenörü Aygül Aydoğmuş’tan da İlimizde badminton sporu faaliyetleri ve sporcuları hakkında informasyon aldı.

 

Vali Karadeniz, Badminton Ulusal Sporcuları ile maç yapmış oldu

 

Vali Karadeniz ondan sonra Hırvatistan’da düzenlenen Zagreb Youth Open Internasyonal Badminton Turnuvasında Ülkemizi temsil eden Ulusal Sporcularımız Ece Uzun, Vildan Aybar ve antrenörleri Aygül Aydoğmuş ile beraber badminton maçı yapmış oldu. Vali Karadeniz maç sonrasında, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın emekleri ve sağlamış olduğu imkânlar ile Devletimizde değişik spor dallarında başarı göstermiş sporcular yetiştiğini, bu sporcuların internasyonal yarışmalarda Ülkemizi başarıyla temsil ettiğini söylemiş oldu. Manisa’nın meydana gelen yatırımlar ve emekler dolayısıyla bir spor şehri bulunduğunu ve İlimizde başarı göstermiş sporcuların yetişiyor olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Karadeniz, Manisa Badminton Takımına başarılar dileyerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

 

Vali Karadeniz ek olarak Mustafa Kemal Atatürk Olimpik Spor Kompleksi içinde yeni meydana getirilen atletizm pistinde, yapımı devam eden il tipi gençlik merkezi ve spor salonunda incelemede bulunarak Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ten çalışmalara ilişkin informasyon aldı.

 

Ziyareti esnasında Vali Yaşar Karadeniz’e Aile ve Toplumsal İl Müdür V. Mustafa Feridun Gülgeç ve İl Sıhhat Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş da birlikte rol aldı.YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.