Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50 yitik

10.10.2022
Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50 yitik


Venezuela’da yoğun yağışların arkasından meydana gelen toprak kayması sonucu 22 kişinin yaşamını yitirdi, 50’den fazla şahıs kayboldu.

Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50 kayıp

Venezuela’nın başkenti Karakas’ın ortalama 40 kilometre batısında yer edinen Las Tejerias şehrinde dün öğleden sonrasında etkili olan şiddetli yağışlar, bölgedeki oldukça sayıda nehrin taşmasına ve toprak kaymalarına niçin oldu.

22 şahıs yaşamını yitirdi, 50’den fazla yitik var

İHA’nın aktardığına nazaran; Venezuela Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez yapmış olduğu açıklamada, toprak kaymasında 22 kişinin yaşamını kaybettiğini ifade ederek, bölgedeki 5 nehrin taştığını ve yitik olan 50’den fazla şahıs için arama çalışmalarına devam edildiğini söylemiş oldu. Rodriguez, “Burada oldukça ciddi hasar görüyoruz, şimdiye kadar 22 ölü bulduk, 50’den fazla şahıs yitik. Bu insanları bulmak için çalışıyoruz” dedi.

3 günlük yas diye deklare edildi

Felakette yaşamını kaybedenlerin içinde evlatların da bulunduğunu belirtirken Rodriguez, vakada yaşamını kaybedenler için 3 günlük ulusal yas duyuru edildiğini bildirdi. Yetkililer bölgede bir buçuk saatten uzun süre etkili olan şiddetli yağış sebebiyle oldukça sayıda evin yıkıldığını ve bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi yaşandığını deklare etti. Vaka sebebiyle Las Tejerias şehri afet bölgesi duyuru edilirken, şehirde arama-kurtarma ve temizlik çalışmalarına devam ediliyor.

Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50 kayıp #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.