Vestel’in desteğiyle zirveden zirveye tırmanıyor

14.02.2022
Vestel’in desteğiyle zirveden zirveye tırmanıyorManisa’da etkinlik gösteren ve ortalama 16 bin kişinin çalmış olduğu Vestel’in Dağcılık Topluluğu ve lisanslı sporcusu olan İbrahim Gürlekci, İzmir Dağcılık ve Tabiat Sporları İhtisas Kulübü adına İç Anadolu’nun en büyük dağı olan Erciyes tırmanışını başarı göstermiş bir halde tamamladı. Erciyes’e tırmanan İbrahim Gürlekci, bu yıl içinde Fransa, Gürcistan, Rusya ve Kırgızistan’da bulunan dağlarda firmanın flamasını zirveye taşıma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

 

Türkiye’nin en büyük endüstri kuruluşlarından kabul edilen Vestel Firmalar Grubunda mekanik tasarım uzmanı olarak çalışan İbrahim Gürlekci 3 bin 917 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük 5’inci, İç Anadolu’nun ise en yüksek dağı Erciyes’e Vestel’in desteğiyle tırmandı.

 

Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü tarafınca bu yıl 12’ncisi düzenlenen Internasyonal Erciyes Dağı tırmanışına Vestel çalışanı Gürlekci Vestel’i temsilen katılan tek isim oldu. Tırmanışa toplam 69 sporcu katıldı. Gürlekci, Vestel Firmalar Grubuna desteğinden dolayı teşekkür etti.

 

Gürlekci, şirket genelinde dağcılık sporunu yaygınlaştırmayı amaçladığını belirterek, 2023 senesinde 8 bin13 metre yüksekliğindeki Shishapangma Dağına, 2024 senesinde 8 bin 163 metre Manaslu Dağı ve 8 bin 205 metre yüksekliğindeki Cho Oyu Dağına, 2025 senesinde ise 8 bin 850 metre yüksekliği ile yeryüzünün en yüksek dağı olan Everest Dağı faaliyetine katılarak Türkiye’yi ve Vestel’i temsil etme hedefinde bulunduğunu kaydetti.YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.