Vezir Alemşah kimdir? Müessese Osman Vezir Alemşah tarihte iyi mi öldü? Taner Turan canlandırıyor! Taner Turan kaç yaşlarında?

29.12.2021
Vezir Alemşah kimdir? Müessese Osman Vezir Alemşah tarihte iyi mi öldü? Taner Turan canlandırıyor! Taner Turan kaç yaşlarında?


Vezir Alemşah kimdir? Kuruluş Osman Vezir Alemşah tarihte nasıl öldü? Taner Turan canlandırıyor! Taner Turan kaç yaşında?

ATV’nin her çarşamba ekrana gelen dizisi Müessese Osman’ın oyuncu kadrosunda  Taner Turan da yer ediniyor. Müessese Osman dizisinde Selçuklu Veziri Alemşah karakterine yaşam veren Taner Turan’ın kim olduğu araştırılıyor .İşte Müessese Osman’ın Alemşah’ı Taner Turan ile ilgili bilgiler…

Taner Turan Müessese Osman’da

Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Müessese Osman dizisinin son kısmına Vezir Alemşah adlı karakter katıldı. Taner Turan’ın canlandırdığı Vezir Alemşah merak uyandırdı ve izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. “Müessese Osman yeni oyuncusu Vezir Alemşah tarihte var mı?” sorusu gündem oldu. 74. bölümüyle gündem olan Vezir Alemşah hakkında bilgiler…

Son bölüme Vezir Alemşah damga vuracak

Kayı Alplerinin kaçırıldığını öğrenen Vezir Alemşah küplere biner ve Şeyh Edebalı’yı zindana atar. Osman Bey, Şeyh Edebalı’yı kurtarmak için stratejisini belirlerken, Vezir Alemşah ve tekfurların ittifakını bozmayı planlayarak İnegöl pazarını hedef alır. Nikola’dan Mari’nin öcünü almak için Osman Bey’le birlik olan Kosses ise Rogatus’u yanına çekme uğraşındadır.

Osman Bey kayı obası’na dönüyor

Osman Bey, gizlice Kayı Obası’na giderek ağabeyi Gündüz Bey’le sert şekilde yüzleşir. Ağabeyinden yokluğunda beylik postuna oturmasının hesabını soran Osman Bey, peşinden kendisini asi duyuru eden Vezir Alemşah’ın karşısına dikilir ve kılıcını boğazına dayar. Şeyh Edebalı’yı kurtarmak için Osman Bey’in planı ne olacaktır? Gizlice Kayı Obası’na giden Osman Bey’i bekleyen çekince ne? Osman Bey, Vezir Alemşah ile tekfurların ittifakını bozabilecek mi? Osman Bey, Vezir Alemşah’la iyi mi hesaplaşacak? Kayı postuna oturan Gündüz Bey’in yeni hamlesi ne olacak?

Vezir Alemşah tarihte var mı?

Vezir Alemşah’ın tarihte olup olmadığına dair net bir data bulunmamaktadır. Vezir Alemşah’a dair kaynaklarda ifade yoktur. 

Selçuklu Veziri Alemşah kimdir?

‘Müessese Osman’ın 74’üncü bölümde Osman Bey adeta dört koldan kuşatılıyor. Madendeki patlamanın peşinden tekfurlara tutsak düşen Boran Alp, Tekfur Nikola tarafınca infaz edilmek üzereyken, Selçuklu Veziri Alemşah, Osman Bey’i denetim altına almak hedefiyle Bitinya’ya geliyor. Yakalanan Turgut Bey ve Mari ise Osman Bey’in yardımına muhtaç!

Taner Turan kimdir?

Taner Turan, 17 Aralık 1969 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimini İzmit’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Oyunculuk Kısmı’nden mezun oldu.

Taner Turan’ın oynadığı diziler

8 yıl Sivas Devlet Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonrasında 2018 yılının ilk yarısına kadar da Bursa Devlet Tiyatrosu’nda vazife aldı. Bağdat Hayvanat Bahçesindeki Bengal Kaplanı, Romeo ile Juliet, Asla Kimsenin Öyküsü, Büyülü Kapı, Halktan Biri benzer biçimde oyunlarda oynadı ve yönetmenlik yapmış oldu.

2000 senesinde Dikkat Bebek Var dizisi ile TV’ye geçiş meydana getiren Turan, sanat yaşamına Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ölene Kadar, Paramparça, Onur Meselesi, Görkemli Yüzyıl, Ezel, Kurtlar Vadisi Pusu, Tatlı Yaşam, Dadı benzer biçimde dizilerle devam etti. Taner Turan, Nebahat Nalan Höke ile evlidir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.