VGM burs neticeleri açıklandı mı, ne süre açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonucu sorgulama

23.12.2021
VGM burs neticeleri açıklandı mı, ne süre açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonucu sorgulama


VGM burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonucu sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği almak isteyen öğrenciler geçtiğimiz günlerde başvurularını gerçekleştirmişti. Müracaat sürecinin sona ermesinin derhal peşinden sonuçlar ile ilgili gelecek resmi açıklamalar beklenmeye başladı. İşte süreçte son durum ve sonuçların açıklanmasının beklendiği o tarih…

VGM BURS SONUCU HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin peşinden değerlendirme işlemi başladı. KYK burs sonuçlarının açıklanmasının peşinden VGM burs sonuçlarının açıklanmasının önünde bir engel kalmadı. Bu kapsamda VGM burslarının da Aralık ayının son haftasında açıklanabileceği söylenebilir.

VGM BURSU NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim senesinde eğitim yardımı/burs miktarlarında artış meydana getiren kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme meydana getirecek. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.