Vladimir Putin, Rus birliği geçit törenine katıldı

31.07.2022
Vladimir Putin, Rus birliği geçit törenine katıldı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da kutlanan “Donanma Günü” dolayısıyla St. Petersburg şehrinde düzenlenen Rus birliği geçit törenine katıldı.

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı

Rusya’da her yıl temmuz ayının sonunda düzenlenen 326. Donanma Günü törenleri bu yılda St. Petersburg kentinde Rusya Müdafa Bakanlığı tarafınca gerçekleştirildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılmış olduğu törende, Rusya Müdafa Bakanı Sergey Şoygu, Rus Birliği Başkomutan Nikolay Evmenov ve Rus ordusunun Batı Askeri Bölge Komutan Vekili Vladimir Kochetkov da hazır bulunmuş oldu.

Donanma gemilerini selamladı

Rus donanmasının geçit töreninde 40’tan fazla harp gemisi, bot ve denizaltı, 42 tayyare ve 3 bin 500 Rus deniz askeri yer alırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve beraberindekiler üstünde Rus devlet arması olan 001 numaralı bir botla donanma gemilerinin yanından geçerek selamladı.

Törenle ilgili izahat meydana getiren Rusya Müdafa Bakanlığı bu yılki geçit töreninde “Poseydon” olarak isimlendirilen insansız nükleer sualtı araçlarının taşıyıcısı konumundaki Belgorod nükleer denizaltısının da törenlerde yer aldığını duyurdu.

“Özgürlüğümüzü ihlal etmeye girişim edenlere yıldırım hızıyla yanıt veriliyor”

Törende Rus birliğine hitaben konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Donanma Günü dolayısıyla sizleri kutlama ederim. Hepimizi gururlandırıyorsunuz. Buradaki kilit nokta donanmamızın yetenekleridir. Egemenliğimizi ve özgürlüğümüzü ihlal etmeye girişim eden, ülkemizin sınırlarında ve Dünya Okyanusu’nun herhangi bir bölgesinde stratejik görevleri başarıyla ve onurlu bir halde yerine getirirken her insana yıldırım hızıyla yanıt verebilmektedir. Etken operasyonlara hazırlar ve kıyı, yüzey, hava, denizaltı kuvvetleri ve araçları devamlı gelişiyor” diye konuştu.

İHA’nın haberine gore Rusya lideri Putin hitabı esnasında Rus donanmasının geliştirilmesine yönelik yeni bir kararname imzaladığını hatırlatarak stratejik denizaltı ve harp gemilerinin “Zirkon” şeklinde süpersonik füzeler ile donatmaya devam ettiklerini söylemiş oldu.

Vladimir Putin, Rus birliği geçit törenine katıldı VİDEO

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #1

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #2

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #3

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #4

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #5

Vladimir Putin, Rus donanması geçit törenine katıldı #6

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.