Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti

10.09.2022
Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti


Vladimir Zelensky ve Haluk Bayraktar’ın görüşmesi basında büyük tesir oluşturdu. Görüşmede Zelensky, Bayraktar’a 1’inci Aşama Devlet Liyakat Nişanı armağan etti.

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti

Türkiye’nin son yıllarda yerli ve ulusal müdafa atılımları ile ülkeye kazandırılan SİHA ve İHA’lar, dünyanın çeşitli bölgelerinde başarılara imza atarak güçlerini ispatladı.

Silahlı insansız hava araçları (SİHA) teknolojisindeki başarısı, dünyanın gündemindeki sıcaklığını korumaya devam ediyor.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’iyle görüşmek için Kiev’de bir araya geldi.

Vladimir Zelensky, görüşme esnasında Baykar’a övgüde bulunmuş oldu. Zelensky, Haluk Bayraktar’a 1’inci Aşama Devlet Liyakat Nişanı taltif etti.

“Yeni malların üretilmesini tartıştık”

Dün akşam saatlerinde resmi hesabından paylaşımda bulunan Zelensky, “Baykar fabrikasının Ukrayna’daki inşaatının detaylarını ve Ukrayna bileşenleri kullanılarak yeni malların üretilmesini tartıştık. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin enerjisini artırmaya yönelik desteğiniz ve kişisel katkınız için teşekkür ederiz!” dedi.

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #1

Bayraktar’dan Zelensky’e vışıvanka gömleği

Haluk Bayraktar ise Vladimir Zelensky, üstünde Bayraktar’ın işlendiği Ukrayna’nın geleneksel işlemeli ‘vışıvanka’ gömleğinden armağan etti.

Haluk Bayraktar’ın almış olduğu devlet nişanı, Ukrayna basınında geniş yer buldu.

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #2

SİHA’lar basında geniş yer buluyor

DHA’nın haberine gore, Ukrayna merkezli ‘Kiev Independent’ medya organı, Bayraktar SİHA’sının ülkede üretilmesini öne çıkartırken Ukrayna savunmasına ilişkin haberleri ele alan devlet haber kanalı ise mevzuya geniş yer verdi.

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #3

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #4

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #5

Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti #6

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.