Volkswagen Golf R Türkiye’de satışa sunuldu: İşte özellikleri ve fiyatı!

15.03.2022
Volkswagen Golf R Türkiye’de satışa sunuldu: İşte özellikleri ve fiyatı!


Volkswagen Golf, devletimizde 8. nesliyle hali hazırda satılıyor. Bilhassa Golf, sunmuş olduğu özellikleri ve Volkswagen kalitesi yardımıyla devletimizde oldukça seviliyor ve her yıl ülkemizin en oldukça sevilen otomobilleri içinde yerini alıyor.

Volkswagen Golf’ün devletimizde satılan modelleri birazcık daha ailelere hitap ediyor. Performans yerine daha oldukça konfor odaklı motorlarla karşımıza çıkan araçlara yeni bir versiyon daha eklendi. Golf serisinin en süratli otomobili Golf R, 5. nesliyle devletimizde satışa sunuldu.

Ford’dan yeni elektrikli otomobil hamlesi!


Ford’dan yeni elektrikli otomobil hamlesi!

Meydana getirilen açıklamaya nazaran dünyaca meşhur otomobil üreticisi Ford, Avrupa için 7 yeni elektrikli otomobil çıkarmaya hazırlanıyor.

Volkswagen Golf R özellikleri

Volkswagen Golf R, düzgüsel Golf modellerine benzer bir tasarımla bizlerin karşısına çıkıyor. Bilhassa performans odaklı olarak tasarlanan otomobilde düzgüsel versiyonlarda daha sportif jantlara ve hususi tasarım tamponlara yer verilmiş. Karartılan arka ve yan camlar yardımıyla araç daha da sportif bir görünüme kavuşmuş.

Volkswagen Golf R

Arkada tarafta kullanılan spoiler ve çift egzoz girişi aracı oldukça yakışıklı gösteriyor. İç mekanda da bazı değişimler bulunuyor. Volkswagen Golf R, 10.25 inç boyutunda dijital gösterge paneli ve 10 inç boyutundaki multimedya ekranıyla bizlerin karşısına çıkıyor. Araçta R logolu ısıtmalı koltuklar, 30 değişik renge haiz ambiyans aydınlatması ve sportif tasarıma haiz ısıtmalı direksiyon simidi bulunuyor.

Performans tarafında geldiğimizde aracın bir fazlaca sevindirdiğini söyleyebiliriz. 320 beygir güç üreten 2.0 litrelik benzinli motoru yardımıyla araç 250 km/saat maksimum hızı ulaşabiliyor. Güçlü motoru yardımıyla Volkswagen Golf R, 0/100 km/saat hızlanmasını yalnız 4.7 saniyede gerçekleştirebiliyor.

Araçta diğeri araçlarına aksine 4MOTION (4 tekerlekten çekiş) sistemi bulunuyor. Aracın sürüş modları arasından Drift’i seçtiğinizde güç büyük oranda arka aksa gönderiliyor. Bu sayede 4 çeker bir aracı sanki arkadan çeker bir otomobilmiş benzer halde rahatça kullanabiliyorsunuz.

Yeni Golf R, devletimizde yalnız tek bir seçenek ile sunuluyor. Aracın fiyatı ise 1.451.300 TL olarak belirlenmiş. Üstüne eklenen opsiyonlarla birlikte aracın fiyatı da giderek artıyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce yeni nesil Volkswagen Golf R iyi mi olmuş? Eski Volkswagen Golf R ruhunu koruyabilmiş mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.