Volkswagen, Huawei’ye milyarlarca dolarlık teklif götürmeye hazırlanıyor

18.02.2022
Volkswagen, Huawei’ye milyarlarca dolarlık teklif götürmeye hazırlanıyor


Volkswagen benzer halde otomobil devleri, yeni nesil otonom teknolojileri için birbirileriyle kıyasıya savaşım vermeye devam ediyor. Bu savaşım VW grubu, Çin pazarındaki elini güçlendirmek adına güçlerini başka bir şirketle birleştirmeye hazırlanıyor.

Açıklanan bilgilere nazaran Alman üretici, geçtiğimiz aylarda Aito M5 adındaki elektrikli otomobilini tanıtarak elektrikli otomobil piyasasında büyük ses getiren Huawei ile bir antak kalma hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Volkswagen T-Cross ve Taigo Türkiye’de! İşte fiyatları


Volkswagen T-Cross ve Taigo Türkiye’de! İşte tutarları

Volkswagen T-Cross ve Taigo, Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni SUV modellerinin sunmuş olduğu özellikler ve tutarları!

Volkswagen, şimdilik pek fazla detay paylaşmıyor

Alman ve Çinli üreticiyi birleştirecek bu anlaşmanın detayları neredeyse kesinleşmiş değil. Bir tek Almanya’nın köklü gazetelerinden Manager Magazin’de yer edinen bilgilere nazaran şirket, Huawei’ye milyarlarca euro değerinde bir antak kalma götürmek suretiyle.

Bu antak kalma, elbet tahmin edebileceğiniz suretiyle Huawei’nin otonom sürüş teknolojilerini barındıracak. Geçtiğimiz aylarda bir otomobil üreticisinden fazlaca Çin’in Bosch’u olmak istediğini vurgulayan firmanın bu anlaşmayı kabul edip etmeyeceği ise neredeyse bilinmiyor. Çinli şirket, şu anda mevzu ile ilgili soruları yanıtsız bırakmayı tercih ediyor.

Bu hamle, Volskwagen’in elektrikli araç gamını genişletmek ve geliştirmek için attığı ilk adım değil elbet. ID serisi ile kendisine elektrikli araç piyasasında sağlam bir yer edinen şirket, daha ilkin Avrupa pazarı için Argo AI ile bir ortaklık kurmuştu.

Huawei Aito M5

Bu aşamada Volkswagen’in Çin pazarındaki yerini güçlendirmek istediğini de belirtmek lazım. Zira şirket, 2020 senesinde Çin otomobil piyasasında önemli bir hisse elde etti ve eli bu kadar güçlenmişken, kendisine bir teknoloji ortağı arayaşında olmasına da şaşmamak lazım.

Volkswagen’in bu hamlesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Huawei’nin otonom sürüş teknolojilerini ve geçtiğimiz aylarda tanıtılan Aito isimle elektrikli otomobilini neredeyse görmediyseniz, buraya tıklayabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlarda ya da SDN Forum‘da paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.