Volkswagen’dan yeni teknoloji kampüsü hamlesi

06.03.2022
Volkswagen’dan yeni teknoloji kampüsü hamlesi


Volkswagen, geçtiğimiz günlerde yeni elektrikli araç tesisi ile ilgili açıklama yapmıştı. Dijital ekosisteminde değişikliğe gideceğini duyuran Volkswagen, yeni bir teknoloji kampüsü inşa edeceğinin müjdesini verdi.

BMW, Mercedes ve Audi’den sonrasında Volkswagen da elektrikli araç pazarına yöneldi. Passat’ın dengi olan Trinity için çalışmalara başladığını duyuran şirket, yazılım mevzusunda köklü değişikliğe gidecek.

Elon Musk’tan uygun fiyatlı Tesla isteyenlere kötü haber!


Elon Musk’tan uygun fiyatlı Tesla isteyenlere kötü haber!

Elon Musk, uygun fiyatlı otomobilin olanaksız bulunduğunu söylemiş oldu. Bu durum, uygun fiyatlı Tesla bekleyenleri üzdü.

Volkswagen, yeni teknoloji kampüsü kuracak

Şirket, Teknik Geliştirme bölümünü tekrardan düzenlediğini deklare etti. Almanya’nın Wolfsburg kendinde bulunan bölüm, araçların yüksek teknolojili parçalarına daha oldukça odaklanacak.

Volkswagen, yeni teknoloji kampüsü kuruyor

Araçlarının dijital ekosisteme sorunsuz bir halde adapte olması için kolları sıvayan şirket, 11.500 çalışanını bu mevzuda eğitecek. “Bir teknoloji şirketine dönüşüm” sloganı ile başlatılan emek verme, önümüzdeki beş yıl içinde tamamlanacak.

Volkswagen Teknik Geliştirme başkanı Thomas Ulbrich, “Otomobiller, giderek daha oldukça elektrikle çalışan bir yazılım ürünü haline geliyor. Süreçlerimizi ve organizasyonumuzu bileşenlerden ziyade sistemlere ve işlevlere odaklayarak Teknik Geliştirme bölümünü daha verimli hale getiriyoruz. Ilkin donanım değil, ilkin yazılım mottosu ile çalışmalara başladık. Bu yüzden gelişimi her boyutta kullanıcılara sunacağız.” dedi.

Toplam 873 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını duyuran Volkswagen, yeni bir teknoloji kampüsü kuracak. Araç geliştirme çıtasını yükselteceklerinin altını çizen şirket, 4.000’den fazla kişiyi tekrardan eğiteceklerini deklare etti.

Açılacak teknoloji kampüsünde tasarım, kavramsallaştırma, kullanıcı deneyimi (UX), ürün stratejisi ve model serisi şeklinde mevzularda emek verme yürütülecek. Yapılacak yatırımlar, Project Trinity olarak malum yeni araç platformunun geliştirilmesine katkıda bulunacak. 2026’da tanıtılacağı tahmin edilen ve tamamen elektrikli olan platform, hem Volkswagen Grubu hem de üçüncü taraf müşterilerin araçlarında kullanılacak.

Siz Volkswagen’ın yeni teknoloji kampüsü hamlesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünde ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.