Volvo, YouTube ve Google Home entegrasyonu getiriyor!

06.01.2022
Volvo, YouTube ve Google Home entegrasyonu getiriyor!


Google, CES 2022 kapsamında Android cihazları bağlı tutmanın bazı yollarını deklare etti. Buna otomobiller da dahildi. Araçlar elektrikli hale dönüştükçe otomobilleri bağlantılı cihazlara dönüştürmeye yönelik daha oldukça girişim beklentisi var. Volvo ve Google‘ın bugün yapmış olduğu duyuruya nazaran, gelecek aylarda Volvo Cars, Google Home ekosistemiyle direkt entegrasyon başlatıyor.

Entegrasyon, araç sahiplerinin Google Asistan özellikli ev ve mobil cihazlara sesli komutlar vererek araçlarını açıp kapatmalarına, sıcaklığı denetim etmelerine ve pil ömrü benzer halde araç bilgileri edinmelerine olanak sağlıyor.

Google Chrome’dan gizliliğe önem verenler için yeni özellik


Google Chrome’dan gizliliğe önem verenler için yeni özellik

Google Chrome 97 sürümü yayınlandı. Tarayıcıya, web sitelerinin toplamış olduğu verileri ve izinleri silme özelliği geldi.

Google, özelliğin ileride başka ülkelere geleceğini deklare etti

Google bu özelliğin ABD, İsveç, Norveç, Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya benzer halde Avrupa pazarlarında kullanılabileceğini deklare etti. Buna ek olarak ilerleyen dönemde diğeri ülkelere de destek sağlanacağını belirtti. Buna ek olarak, en yeni Volvo modellerinde yerleşik Google yer aldığından, yakında YouTube‘u indirmek için bir platform olarak hizmet edeceği bildirildi.

volvo-dan-youtube-ve-google-home-entegrasyonu

YouTube, Volvo‘nun yaklaşan elektrikli SUV’una uygulanacağını duyurduğu Snapdragon dijital kokpit bilgi-eğlence sistemi vesilesiyle sunuluyor. Google ile ortaklık, Volvo’nun daha oldukça dijital hizmeti kolaylaştırmak amacıyla yapmış olduğu daha büyük bir hamlenin parçası olarak görülüyor. SUV otoyollarda, sürücülerin direksiyona temas etmesi yerine tercih ettikleri diğeri faaliyetlere odaklanmasını sağlıyor.

Volvo Cars Ürün Müdürü Henrik Green mevzuyla ilgili bir açıklamada bulunmuş oldu. Green’in söylemleri şu şekildeydi:

“Müşterilerimizin şarj olurken ya da çocuklarını okuldan almayı beklerken video izlemelerine izin vermek, hayatlarını daha iyi ve keyifli hale getirmek sözümüzün bir parçası. YouTube ve diğeri büyük izlenme hizmetlerinin yakında gelmesiyle, müşterilerimiz şarj molalarını yalnızca bir güç dolumu olarak görmeyecek ve keyfini çıkarabilecek. Bu da elektrikli otomobil sahipliğini birazcık daha oldukça kolaylaştıracak.

Volvo Cars Ürün Müdürü Henrik Green

Sizler Volvo‘nun YouTube ve Google Home entegrasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir