Vücudunuzun güzel kokmasını elde eden 11 gıda

24.03.2022
Vücudunuzun güzel kokmasını elde eden 11 gıdaNarenciye

Narenciye, tükettiğimizde bir tür fena koku giderici olarak çalışır. Taze ve canlandırıcı bir kokusu vardır ve portakal, greyfurt, ananas yada çilek yerseniz o koku vücudunuza işler. Meyve tüketen biri değilseniz, içeceğinize birazcık limon sıkmayı düşünebilirsiniz.

Yasemin çayı

Yasemin bilhassa baştan çıkarıcı bir kokuya haiz olsa da, tüm nebat çayları toksinlerin sisteminizden atılmasına destek olarak organik kokunuzu artırır. Yasemin çayı, bununla birlikte sindirim sisteminizi sakinleştirir.

Elma

Elma kokuyu çeşitli şekillerde giderir. Elma çiğnemek dişlerinizdeki plakları ve ağzınızda saklanabilecek bakterileri ve fena kokuya niçin olabilecek sıkışmış besin maddelerini uzaklaştırır.

Yoğurt

Yoğurdun bağırsaklarınızdan cildinize pek oldukca faydası vardır. Organik probiyotikleri vücut kokusuyla savaşmaya ve kokuyu etkisiz hale getirmeye destek olabilir.

Elma sirkesi

Ayak kokunuz var ise, elma sirkesi en iyi seçeneğinizdir. Antibakteriyel bir ürün olarak ayak yıkama suyunuza ekleyebileceğiniz şeklinde tüketildiğinde de aynı temizleme etkilerine haizdir. Ek olarak fazla teri kurutur ve sisteminizi dengede tutmanın ekonomik bir yoludur.

Kereviz

Bu kıymeti bilinmeyen sebze, lifle yüklüdür ve kalori yakma özelliğine haizdir. En önemlisi, kereviz sapları koku molekülleri olan androstenol ve androstenon ile doludur. Bu feromonlar ağzınıza girer girmez vücudunuzdaki uyarılmayı artırır. Bu da potansiyel partnerler için sizi daha çekici kılan sinyaller ve kokular göndermeyi sağlar.

Su

Dehidrasyon insanlarda fena kokunun yaygın bir nedenidir. Su, vücudumuzun kendini temizlemesine ve kokuya yol açan faktörleri ortadan kaldırmasına destek verir. Tek başına su içmekten kesinlikle nefret ediyorsanız suyunuza bir narenciye dilimi ilave edin, su içinde ne olduğu yüksek meyve ve sebzeler yiyin.

Taze otlar

Fesleğen, nane, biberiye ve öteki otlar aromatik botanik yapıları ile kokunuzu değiştirebilir. Bu bitkiler içeriğindeki uçucu yağlar yardımıyla gargara görevi görür, ağzınızda kalmasını istemeyebileceğiniz yoğun aromalı herhangi bir şeyin kokusunu maskeler.

Kombu çayı

Vücudunuzdaki sıhhatli bakterileri korumak istiyorsanız, ağız kokusu olasılığını azaltan ve sindirim sisteminizi mutlu eden bu fermente içecek hayatınızı kurtaracak.

Zencefil

Zencefil kesinlikle kuvvetli kokabilir sadece endişelenmeyin, içeceklerinize birazcık eklerseniz vücudunuzdaki fena kokuları ortadan kaldıracaktır. Limon ve zencefil çayı, bilhassa fena kokularla savaşan detoksifiye edici özelliklere haizdir.

Hindistan cevizi yağı

Fena sindirim, vücut kokusunun ana sebebi olabilir ve iyi mi koktuğunuzu etkileyebilir. Daha iyi sindirimi destekleyebilecek pek oldukca yiyecek olsa da, kokuyu nötralize edebilen bir yemeklik yağ da destek verir. Hindistan cevizi yağı oldukca yönlüdür ve yemeklerinizde bir tek bir çorba kaşığı vücut kokularınız üstünde inanılmaz bir etkiye haiz olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.