watchOS 8.5 yayınlandı: Kullananların işini kolaylaştıran özellik geldi!

15.03.2022
watchOS 8.5 yayınlandı: Kullananların işini kolaylaştıran özellik geldi!


Geçtiğimiz hafta yeni çıkan ürünlerini kullananların beğenisine sunan Apple, kısa süre ilkin maskeyle Face ID açtıran iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 ve watchOS 8.5 sürümlerini yayınladı. Peki Apple Watch cihazlarına adeta yaşam veren yeni watchOS güncellemesi kullanıcılara neler sunuyor? İşte ayrıntılar… Maskeyle Face ID açtıran iOS 15.4 yayınlandı: İşte yenilikler Apple, iOS 15.4 […]

Geçtiğimiz hafta yeni çıkan ürünlerini kullananların beğenisine sunan Apple, kısa süre ilkin maskeyle Face ID açtıran iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 ve watchOS 8.5 sürümlerini yayınladı. Peki Apple Watch cihazlarına adeta yaşam veren yeni watchOS güncellemesi kullanıcılara neler sunuyor? İşte ayrıntılar…

Maskeyle Face ID açtıran iOS 15.4 yayınlandı: İşte yenilikler


Maskeyle Face ID açtıran iOS 15.4 yayınlandı: İşte yenilikler

Apple, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 yazılım güncellemelerini sundu. İşte iOS 15.4 ve iPad 15.4 ile gelen tüm yenilikler.

watchOS 8.5 ile neler değişti?

watchOS 8.5 güncellemesi ile Apple Watch cihazlarında güncelleme ve geri yükleme şeklinde durumlarda kullananların işini bir fazlaca kolaylaştıracak yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Bu aşamada watchOS 8.5 sürümünü çalıştıran bir Apple Watch, iOS 15.4 sürümünü kullanan bir iPhone modeline yaklaştırılarak güncellenebilecek.

Apple Watch, güncelleme şeklinde bir durumun ortaya çıkması halinde kullanıcılara iOS 15.4 yada sonraki bir sürümü çalıştıran bir iPhone modeline yaklaştırmasını isteyen bir animasyon gösterecek. Güncelleme için şarj aletine bağlı olması gereksinim duyulan saatin yan düğmesine çift tıklanması ve iPhone’daki lüzumlu adımların izlenmesi halinde işlem başlamış olacak.

watchOS 8.5 yada sonraki bir sürümü yüklü Apple Watch’unuzda bir saatin ve iPhone’un birbirine yaklaştırılmasını gösteren bir animasyon karşınıza çıkıyorsa şu adımları izleyin:

  1. Yakında bir iPhone olduğundan güvenilir olun. iPhone’un iOS 15.4 yada sonraki bir sürümüne haiz olması, Bluetooth’un açık olması Wi-Fi’a bağlanması ve kilidinin de açık olması gerekir.
  2. Apple Watch’unuzu şarj aletine bağlayın.
  3. Apple Watch’unuzdaki yan düğmeye çift tıklayın.
  4. iPhone’da görünen adımları izleyin.

watchOS 8.5 ile gelen diğeri yenilikler ise şöyleki;

  • Apple TV alışverişlerinde ve aboneliklerinde kimlik doğrulaması yapabilme.
  • Cüzdan’daki COVID-19 aşı kartları artık AB Dijital COVID Sertifikası biçimini destekliyor.
  • Atriyal fibrilasyon belirlemenin geliştirilmesi için tasarlanan düzensiz ritim bildirimlerinde güncellemeler yapılmış oldu. ABD, Şili, Hong Kong, Güney Afrika ve birçok bölgede kullanılabilir durumda.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? watchOS 8.5 ile gelen yenilikleri beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.