WeTransfer Nedir? Dosya Transfer Programı

30.04.2020
WeTransfer Nedir? Dosya Transfer Programı

WeTransfer nedir? Dosya transfer programı; Dosya transfer programları arasında yer alan WeTransfer, gün geçtikçe dünyaya yayılıyor. Dosya transferi WeTransfer üzerinden yapılmaya başlandığından itibaren, büyük dosyaları rahatlıkla karşı tarafa iletebilmeniz mümkün oldu. Hem de belirli bir sınıra kadar ücretsiz olarak.

Bilgisayar kullanımın yaygınlaşması ile birlikte kullanıcılarda bir hayli artıyor. Kullanımın artması ile birlikte de yeni kullanım alanlar, kullanım biçimleri ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi dosya tranfer etme işlemi. Dosya tansfer etme işlemi, gerek bireysel gerekse de kurumsal olarak kullanılan bir işlemdir. Bu işlem ile bilgisiyarınızda olan dosyaları bir başka bilgisayara transfer etmeniz mümkün.

İlk başlarda sadece Usb ve diskler ile gerçekleşen dosya transfer işlemi, teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital ortama taşındı. Dijital ortama gelen dosya transferi ile birlikte piyasalarda değişti. Örneğin, Usb ve disk piyasası düşerken, sanal barındırma hizmetler, dosya transfer siteleri değer kazandı.

WeTransfer Nedir? Dosya Transfer Programı; Nasıl Kullanılır?

Dosya transfer programları arasında yer alan WeTransfer, kullanmak için herhangi bir kayıt işlemi yapmanıza gerek yok. Direkt olarak WeTransfer.com adresine girip dilediğiniz uygulamayı siteye aktarabilirsiniz. Uygulamayı siteye aktarmadan önce göndermek istediğiniz Mail adresi sizlere sorulur. Bu ekranda dosyanın yanında göndermek istediğiniz mesaj varsa uygulama içerisinden ekleyebilirsiniz. Bu mail adresini doğru doldurduğunuzu taktirde göndermek istediğiniz dosya sahibine ulaşır.

Bilindiği üzere dosya transferi, G-Mail üzerinden de yapılıyor. Fakat, çok kısıtlı dosya boyutu ile gönderim mevcut. WeTransfer ile yapacağınız dosya gönderimlerinde sınırlarınız çok daha geniştir. WeTransfer ücretsiz sürüm, sizlere 2GB ye kadar gönderim fırsatı sunmaktadır. WeTransfer ücretli sürüm ise sizlere 20GB ye kadar bir gönderim fırsatı sunmaktadır. İhtiyacınıza göre her iki versiyondan da yararlanabilirsiniz. WeTransfer kullanımı oldukça basit.

WeTransfer Plus Nedir?

Dosya transfer programları arasında ücretli versiyonlarda bulunmaktadır. WeTransfer ücretli versiyonu olarak bilinen WeTransfer sürümü, 100 GB’LIK bir depolama hizmeti sunuyor. Ek olarak içeriklerinizi depolayabileceğiniz bu sürümde tek seferde en fazla 20 GB dosya gönderim hakkınız bulunuyor. Karşı tarafa göndermiş olduğunuz dosyaların 1 hafta içinde indirilmesi gerekiyor. Sistem, 1 hafta geçtikten sonra dosyaları otomatik olarak siliyor. Karşı tarafa giden indirme linki paylaşıldığında farklı kişilerde indirilebilir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.