WhatsApp, Android cihazlar için durum arayüzünü değiştiriyor!

15.05.2022
WhatsApp, Android cihazlar için durum arayüzünü değiştiriyor!


Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android cihazlar için durum kısmının arayüzünü değiştiriyor. Hem de bir de ek olarak gizlilik için bir kısayol ekliyor. Yeni fonksiyonlar, şu anda WABetaInfo kullanıcıları tarafınca denetim aşamasında. Kati sürüme ise birkaç gün sonrasında gelmesi planlanıyor. Peki, WhatsApp arayüzünde neler değişecek ve yeni gizlilik kısayolu ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte […]

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android cihazlar için durum kısmının arayüzünü değiştiriyor. Hem de bir de ek olarak gizlilik için bir kısayol ekliyor. Yeni fonksiyonlar, şu anda WABetaInfo kullanıcıları tarafınca denetim aşamasında. Kati sürüme ise birkaç gün sonrasında gelmesi planlanıyor. Peki, WhatsApp arayüzünde neler değişecek ve yeni gizlilik kısayolu ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, mesajlar için pratik bir özellik daha getiriyor!


WhatsApp, mesajlar için ergonomik bir özellik daha getiriyor!

Anlık komünikasyon uygulaması WhatsApp, kullanıcılar için büyük pratiklik sağlayacak süratli cevap verme butonu getiriyor! İşte detaylar…

WhatsApp, metin durum arayüzünü değiştirecek!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durum arayüzünü tıpkı iOS cihazlarda olduğu benzer şekilde Android cihazlara da aynı hale getiriyor. Android cihazlarda durum oluştururken sol alt bölümde yer edinen emoji, yazı ve renk paleti simgeleri ekranın sağ üst tarafına taşınacak.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ek olarak paylaşılacak durumların kimlerin izleyebilmesini süratli bir halde değiştirebilmek için de alt bölümde bir etiket sunacak. Kullanıcılar bu sayede durumlarının kimlerin izleyebileceğini ergonomik bir halde değiştirecek. Şu anda WhatsApp kullanıcıları, durumun kimlerin görebileceğini Ayarlar ve Gizlilik kısmında değiştiriyor.

Denetim aşamasında olan yeni arayüzün ve gizlilik hususi durumunun kısa süre sonrasında kati sürüme gelecek. Popüler uygulama, geçtiğimiz günlerde emoji ile mesajlara tepki verme hususi durumunu tüm kullanıcılar için getirmişti. Arkasından da yeniliklere bunlarla kalmayarak söyleşi filtreleme süratli yanıt verme özelliklerini de denetim etmeye başladı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp Android için yeni durum arayüzünü iyi mi buldunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.