WhatsApp beta güncellendi: Tepki çeken tasarım kalktı!

17.02.2022
WhatsApp beta güncellendi: Tepki çeken tasarım kalktı!


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçtiğimiz günlerde minik bir değişiklik yapmıştı. ‘Yeni bildiri’ butonuna tıklandığında çıkan kişi listesinin arayüzünü güncelledi. Bu kapsamda kullanıcılar sık yazışma kurmuş oldukları kişileri, grupları ve son sohbetleri kişi sıralamasında görmeye başladılar. Bir tek bu değişim pek de ilgi görmedi.

Toplumsal medya mecralarında kullanıcılar, WhatsApp’ın bu güncellemesine sert tepki gösterdiler. Hatta yeni arayüzü ‘Korkulu’ olarak nitelendirenler bile oldu. Rehberde kayıtlı kişi sayısının alfabetik sırayla listelendiği tasarımı daha oldukca beğendiğini söyleyenlerin sayısının da artması üzerine WhatsApp geri adım attı.

Yeni WhatsApp özelliği, profilinize renk katacak!


Yeni WhatsApp özelliği, profilinize renk katacak!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Twitter ve Feysbuk’tan da aşina olduğumuz bir özelliği denetim etmeye başladı. İşte detaylar…

WhatsApp, kişiler listesini eski haline döndürdü

2.22.5.9 numaralı WhatsApp beta sürümüyle birlikte kişiler listesinden ‘Sık görüşülenler’ ve ‘Son sohbetler’ bölümleri kaldırıldı. Meta’ya bağlı etkinlik gösteren mesajlaşma platformu eski tasarımı geri getirme sonucu aldı. Bu kapsamda kullanıcılar kişi listesini tekrardan alfabetik olarak sıralanmış bir halde görebilecekler.

whatsapp kişiler listesi
Tepki çeken değişiklik sonrası kişiler sıralaması bu şekilde görünüyordu. Kaynak: WABetaInfo

WhatsApp’a gelecek yeni özellikleri evvelde açığa çıkarmasıyla tanına WABetaInfo, kişiler sıralaması arayüzünü eski haline getiren güncellemenin beta aşamasında bulunduğunu belirtti. Sizler de WhatsApp’ın beta programına üyeyseniz, Google Play Store vasıtasıyla son sürümü yükleyerek eski tasarımı geri getirebilirsiniz.

Eğer WhatsApp beta programına Play Store’da kayıtlı değilseniz, 2.22.5.9 sürümünü APK olarak da indirebilirsiniz. Bir tek her APK indirme sitesi güvenli olmadığından telefonunuza bilginiz haricinde başka uygulamalar yüklenme tehlikesi de var. Bundan dolayı daima telefonunuzun resmi mağazasını kullanmanızda yarar var.

WhatsApp’ın Topluluklar özelliğinden yeni detaylar geldi


WhatsApp’ın Topluluklar özelliğinden yeni detaylar geldi

Birden fazla grubun tek çatı altında toplanmasını sağlayacak WhatsApp Topluluklar özelliği ufukta göründü.

Peki ya sizler WhatsApp’ın yeni arayüz güncellemesini beğenmiş miydiniz? Görüşlerinizi yorum bölümünde yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir