WhatsApp çığır açacak yeni hususi durumunu duyurdu

14.04.2022
WhatsApp çığır açacak yeni hususi durumunu duyurdu


WhatsApp’a büyük değişim yaratacak bir özellik geliyor. Grup sohbetlerini topluluğa dönüştürecek bu yenilik, WhatsApp’ın mesajlaşma platformundan fazlası olmasına kapı aralayacak.

WhatsApp’ta grup mesajlaşma konsepti önemli seviyede genişliyor. Yeni özellik yardımıyla, binlerce alt grup sohbetine ev sahipliği oluşturan Topluluk sekmesi olacak ve bu topluluğa binlerce kişinin katılmasına izin verecek.

WhatsApp ödeme hizmeti 100 milyon kullanıcı ile rekor kırıyor


WhatsApp ödeme hizmeti 100 milyon kullanıcı ile üstün dereceli kırıyor

WhatsApp para gönderme özelliği Hindistan’da üstün dereceli seviyelere ulaşacak. Resmi kurumdan izin alan WhatsApp, ödeme işini büyütüyor.

WhatsApp Topluluklar nedir, iyi mi kullanılır?

Mesajlaşma platformu WhatsApp, 2014 senesinde Meta tarafınca satın alındığından bu yana toplumsal medya olma yolunda aşama kaydediyor. Grup sohbetlerindeki yeniliklerden sonrasında WhatsApp’a Topluluklar adlı bir özellik geldi.

WhatsApp tarafınca paylaşılan son blog gönderisinde, belirli mevzu başlıklarına gore topluluk yaratılabileceği ifade edildi. Tek mevzu altında birbirinden bağımsız grupları sıralayacak olan Topluluklar, böylelikle küçük sohbetlerin daha kolay organize olmasını sağlayacak.

Şirket, bu grupların ve toplulukların tam olarak iyi mi oluşturulacağına dair ayrıntıları paylaşmadı. Mevzuyla ilgili WhatsApp’tan gelen açıklama şu şekilde:

“WhatsApp Toplulukları yardımıyla kullanıcılar ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabilecek. Böylece kullanıcılar, Topluluğun tamamına gönderilen güncellemeleri alabilecek ve kendileri için önemli olan mevzularda daha küçük söyleşi gruplarını kolayca oluşturabilecek.”

WhatsApp’ın blog yazısında ek olarak Topluluklardaki yönetimin iyi mi sağlanacağı açıklandı. Bu yenilikler içinde yöneticilerin herhangi bir mesajı silmesi, 2 GB’a kadar dosya paylaşma ve 32 kişilik sesli arama grupları bulunuyor.

Feysbuk’taki bir gönderide Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Topluluklar’ın WhatsApp için büyük bir değişim olacağını söylemiş oldu. Zuckerberg, geleneksel toplumsal ağ özelliklerini tüm platformlara getirmekten memnun olduklarını deklare etti.

WhatsApp’ı Feysbuk Gruplar’a benzetmek bazı riskleri de bununla birlikte getiriyor. Örneğin Feysbuk’taki gruplar, platformdaki kutuplaşmanın ve yanlış informasyon kaynaklarının artmasına yol açmıştı.

WhatsApp Topluluklar sekmesinin ilk olarak bazı bölgelerde denetim edileceği söylenmiş olsa da, oldukça yakında küresel olarak kullanılabileceği dile getirildi.

Peki ya siz WhatsApp’ın yeni hususi durumunu iyi mi buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda yada SDN Forum‘da yazabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.