WhatsApp gruplarına yaşam kurtaran bir özellik geliyor!

25.08.2022
WhatsApp gruplarına yaşam kurtaran bir özellik geliyor!


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için yeni özellikler almaya devam ediyor. Ortaya çıkan son değişikli gruplarda gönderilen mesajları ele alacak. Uygulama, artık kimin ileti attığını daha rahat anlamanız için mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafını gösterecek.

WhatsApp grup sohbetlerinde profil fotoğrafı görünecek

WABetaInfo’nun son sızıntılarına nazaran WhatsApp grupları için bazı yenilikler yolda. iOS için WhatsApp beta 22.18.0.72 sürümünde tespit edilen yeni özellik, gruplardaki karmaşayı azaltacak şeklinde duruyor. Gruplardaki mesajların yanında mesajı gönderen kişinin profil fotoğrafı da bulunacak.

WhatsApp grup profil fotoğrafı

Halihazırda iMessage yada Telegram şeklinde mesajlaşma servislerinde bu şekilde bir özellik bulunuyor. Uygulamalar, grup katılımcılarının profil fotoğraflarını göstererek hem karışıklığı engelliyor hem de daha kişisel bir deneyim fırsatı tanıyor.

Sırlar açığa çıksın! WhatsApp silinen mesajları geri getiriyor


Sırlar açığa çıksın! WhatsApp silinen mesajları geri getiriyor

WhatsApp silinen mesajlar için yeni bir özellik geliştiriyor. Şu an için yalnızca beta kullanıcıları ile paylaşıldı. İşte detaylar…

Yeni tasarım değişikliğinin iOS kullanıcıları için denetim edildiğini belirtmek gerekiyor. Gene de neredeyse geliştirilme aşamasında bulunduğunu ve bu yüzden beta kullanıcıları tarafınca kullanmaya hazır olmadığını belirtelim.

Ek olarak bir süre ilkin WhatsApp, Android beta kullanıcılarına silinen mesajlar için yeni bir özellik paylaştı. Buna nazaran, bir mesajı sildikten sonrasında ekranın alt tarafında çıkan bildiriminin derhal sağ tarafında geri al şeklinde bir buton olacak.

WhatsApp’ın denetim etmiş olduğu bir diğeri özellik ise kullananların söyleşi sıralamasında durum güncellemelerini görüntülemelerini sağlıyor. Instagram’daki hikayeleri görüntülemek için söyleşi listesinden o kişiye dokunarak gerçekleştirmek mümkün, benzer bir özellik WhatsApp’a da geliyor.

Siz WhatsApp grup profil fotoğrafı özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.